MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

15 bramek „rezerwistów” w meczu z Czarnymi!

Udostępnij:

Siedemnaście goli, cztery rzuty karne i czerwona kartka – to najważniejsze momenty spotkania drugiej drużyny GKS-u Bełchatów z Czarnymi Rozprza. Kibice, którzy wybrali się w niedzielę na mecz „rezerwistów”, z pewnością się nie nudzili. „Brunatni” po raz drugi tej wiosny zaaplikowali swoim rywalom 15(!) goli i są o krok od awansu do okręgówki. Brakuje niewiele. Wystarczy za tydzień przywieźć choćby punkt z Niechcic.

W pierwszym kwadransie meczu młodzi bełchatowianie powoli się rozpędzali, oddając na bramkę Czarnych trzy strzały. Otwarcie wyniku nastąpiło w 16. minucie po uderzeniu Bartosza Kopańskiego, a cztery minuty później giekasiacy prowadzili już… 3:0! Dwa szybkie ciosy zadali za sprawą celnej „główki” Kopańskiego i samobójczym trafieniu Bartosza Jagiełły. Goście do głosu doszli w 25. minucie. Wówczas Jakub Kowalski, zdaniem sędziego Dawida Łuczyńskiego nieprzepisowo zatrzymywał Igora Gałkowskiego i Czarni otrzymali rzut karny, którego na gola zamienił sam poszkodowany. Historia powtórzyła się po kilkudziesięciu sekundach. Arbiter po starciu w „szesnastce” naszego bramkarza z Bartoszem Lenarcikiem ponownie wskazał na „wapno”, pokazując Kowalskiemu bezpośrednią czerwoną kartkę. „Jedenastkę” ponownie wykonał Gałkowski i rywale złapali „kontakt”. Gospodarze nie chcieli schodzić na przerwę z topniejącą przewagą, więc w końcowych fragmentach pierwszej połowy dołożyli jeszcze dwa gole. W 36. minucie Kopański skorzystał z podania Damiana Michalaka, a trzy minuty później skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany na nim samym.

Grający w osłabieniu gospodarze nie zatrzymywali się i na drugą część gry wrzucili jeszcze wyższy bieg. W 49. minucie podanie Michalaka na bramkę zamienił Wiktor Danielski i było 6:2. Zaraz po tej sytuacji w polu karnym Czarnych faulu na Mateuszu Malcu dopuścił się Łukasz Smuga, więc sędzia podyktował kolejną tego dnia „jedenastkę”. Piłkę uderzał 21-letni pomocnik biało-zielono-czarnych, lecz lepszy na linii okazał się bramkarz gości. „Mały” błyskawicznie się zrehabilitował i w 53. minucie świętował zdobycie gola. Tuż po upływie godziny gry został rozwiązany kolejny worek z bramkami i w przeciągu pięciu minut na listę strzelców wpisywali się Tomasz Urban, dwukrotnie Kopański oraz Gracjan Madajski. Pomiędzy tymi sytuacjami jeden wypad w pole karne GKS-u zorganizowali Czarni, lecz swoją drużynę od utraty gola uchronił Aleksy Jóźwik, wybijający piłkę z linii bramkowej. Do końca spotkania podopieczni Dawida Ciupińskiego i Adama Konstańczuka jeszcze cztery razy trafiali do siatki. W 77. minucie Kopański popisał się skuteczną „główką” po centrze z rzutu rożnego Michalaka, w 80. mocnym uderzeniem przy słupku Urban zanotował dublet, a w 83. i 89. minucie strzałami do pustej bramki na listę strzelców wpisywali się Kopański z Błaszczykiem. W ten sposób druga drużyna „Brunatnych” mogła świętować 19 zwycięstwo w sezonie i drugie (po kwietniowym 15:0 z VIS-em Gidle) z tak pokaźnym workiem zdobytych bramek.

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu, biało-zielono-czarni mają 11 punktów przewagi nad wiceliderem, Wolanką Wola Krzysztoporska i już w nadchodzącą sobotę mogą sobie zapewnić promocję do wyższej ligi.

GKS II Czarni Rozprza 15:2 (5:2)
Bramki: Bartosz Kopański 16 (as. Jakub Krawętek), 18 (as. Damian Michalak), 36 (as. Damian Michalak), 39 (rzut karny), 62, 64 (as. Gracjan Madajski), 77 (as. Damian Michalak) i 83 (as. Gracjan Madajski), Bartosz Jagiełło 20 (samobójczy) (as. Mikołaj Błaszczyk), Wiktor Danielski 49 (as. Damian Michalak), Mateusz Malec 53 (as. Damian Michalak), Tomasz Urban 61 (as. Damian Michalak) i 80 (as. Bartosz Kopański), Gracjan Madajski 66 (as. Tomasz Urban), Mikołaj Błaszczyk 89 (as. Bartosz Kopański) – Igor Gałkowski 26 (rzut karny) i 31 (rzut karny)

GKS II: Jakub Kowalski – Jakub Krawętek, Aleksy Jóźwik, Damian Michalak, Wojciech Sewerynek (46. Filip Kwapiński) – Mateusz Malec (60. Gracjan Madajski), Artem Syreishchykov, Igor Czapla (28. Norbert Drechna), Mikołaj Błaszczyk, Wiktor Danielski (60. Tomasz Urban) – Bartosz Kopański.

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Adam Konstańczuk

Żółta kartka: Jakub Kowalski
Czerwona kartka: Jakub Kowalski 28 min.
Sędzia: Dawid Łuczyński