Kluby partnerskie

Projekt klubów partnerskich umożliwił nam stworzenie i rozbudowywanie sieci klubów współpracujących z naszą Akademią. Dzięki współpracy z nimi ilość dzieci objętych monitoringiem przez Akademię znacząco wzrasta.

Współpraca opiera na szeregu działań m.in. wspólnych spotkaniach szkoleniowych, rozgrywaniu meczów w wewnętrznej lidze klubów partnerskich.

Misją partnerstwa jest stworzenie optymalnych warunków i ścieżki rozwoju młodych zawodników do zawodowego uprawiania sportu oraz kształtowanie prawidłowych postaw sportowych i społecznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach współpracy kluby są gotowe do wymiany wiedzy i doświadczeń, w wyniku czego trenerzy mogą zapoznać się z naszym programem szkolenia i następnie wprowadzić go do swojego Klubu. Mogą również uczestniczyć w stażach trenerskich.

Z kolei najzdolniejsi zawodnicy z klubów partnerskich zostają objęci obserwacją przez sztab szkoleniowy naszej Akademii, po czym mogą do niej trafić na podstawie indywidualnej umowy (np. wypożyczenia). Dodatkowo jesteśmy gotowi by uczestniczyli oni w profesjonalnych obozach oraz turniejach i meczach z Akademią.

To również kształtowanie wizerunku Akademii poprzez podejmowanie wzajemnych działań marketingowych/PR-owych, promujących działalność sportową obu stron. Wszystko to dla obopólnych korzyści.

Nasze kluby partnerskie:

LKS Omega Kleszczów to klub wielosekcyjny. Jego podopieczni poza treningami piłkarskimi mogą rozwijać się w m.in. sekcji tenisa stołowego, pływackiej, lekkoatletycznej czy siatkarskiej.

Pierwszy zespół piłkarski od sezonu 2003/04 regularnie występuje na poziomie III lub IV ligi piłkarskiej. Dodatkowo rezerwy Omegi od sezonu 2017/18 nieprzerwanie rywalizują w Klasie Okręgowej.

Więcej o klubie na www.omegakleszczow.pl.

Football Academy Bełchatów rozpoczęło swą działalnosć w 2016 r. i obecnie w treningach, w sześciu grupach treningowych, uczestniczy około 100 dzieci. Poza regularnymi zajęcami uczestnicą one również w rozgrywkach Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Z małymi pasjonatami futbolu pracują z nimi trenerzy posiadający licencję UEFA, którzy dbają m.in. o rozwój indywidualny zawodnika, dobrą komunikację z rozdzicem i prawidłową organizację pracy.

Bełchatowski oddział jest certyfikowaną szkółką Football Academy. Więcej na Football Academy Bełchatów.

Bełchatowska Akademia Piłkarska „Soccer” powstała w sierpniu 2012 r. z inicjatywy Jacka Popka byłego zawodnika Wisły Płock, Zawiszy Bydgoszcz i GKS Bełchatów, a także młodzieżowych reprezentacji Polski, który postanowił swoje doświadczenie boiskowe oraz umiejętności piłkarskie wykorzystać w szkoleniu dzieci i młodzieży.

Do współpracy zaprosił byłych zawodników Ekstraklasy, którzy reprezentowali GKS Bełchatów – Edwarda Cecota i Jacka Berensztajna. AP „Soccer” za główny cel stawia sobie profesjonalne podejście do treningów. Obecnie szkoleniem objętych jest około 120 adeptów piłki nożnej z roczników 2006 – 2016.

Więcej na www.akademia-soccer.com.pl.

APN „Funinio” Kolumna to łaska szkółka piłkarska szkoląca ok. 150 dzieci, z którymi pracuje 6 trenerów. Nazwa „Funinio” nie jest przypadkowa, ponieważ nasi partnerzy inspirują się w swojej pracy niemieckim trenerem Horstem Weinem, który jest znany z rozwijania inteligencji piłkarskiej, między innymi w grach takich jak mini football. Nawiązanie tej współpracy to efekt wielu spotkań i rozmów dotyczących partnerstwa.

Więcej na profilu Facebook.

Uczniowski Klub Sportowy „Hattrick” Bełchatów powstał w listopadzie 2016 roku. Szkółka szkoli chłopców i dziewczęta od 5. do 13. roku życia. Klub może pochwalić się brązową gwiazdką programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich na lata 2022-2023. W poprzednich cyklach Hattrick był odznaczony srebrnym certyfikatem. W szkółce trenuje na co dzień ponad 100 zawodników i zawodniczek.

Więcej na profilu Facebook.

Akademia Polskie Orły – Polish Eagles powstała w styczniu 2020 r. Jej założycielami są Mariusz Kukiełka (20-krotny reprezentant Polski, były piłkarz GKS Bełchatów. W Irlandii pracował już jako trener dzieci i młodzieży. Posiada licencję UEFA B) oraz Artur Kaźmierczak (scout piłkarski).

Do Akademii uczęszcza blisko 130 dzieci. Są to chłopcy i dziewczynki w wieku 4-13 lat. Sztab treningowy Akademii Polskie Orły liczy 8 osób, które to prowadzą wartościowe i interesujące treningi piłkarskie, oparte na ujednoliconym systemie szkolenia oraz dostosowane do wieku i możliwości ćwiczących.

Więcej na akademiapolskieorly.ie

 

UKS Parzniewice to klub założony 11 grudnia 2018 r., który w marcu 2020 r. został przyjęty w poczet członków Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. W swoich strukturach zrzesza młodych adeptów futbolu w wieku od 4 do 15 lat, prowadząc zajęcia piłkarskie i ogólnorozwojowe.

Więcej na profilu Facebook.