MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

20. zwycięstwo rezerw

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów nadal w doskonałej formie strzeleckiej. Po zwycięstwie 7:0 z KS Niedośpielin, w czwartkowym spotkaniu KEEZA Klasy Okręgowej z LKS Lubochnia bełchatowianie zwyciężyli 6:0 (1:0). Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki.

Pierwsza połowa jeszcze nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa. Jedyny gol w tej części meczu padł w 32. minucie za sprawą celnego trafienia Mateusza Kempskiego. O wiele więcej działo się tuż po przerwie, kiedy to bełchatowianie między 49. a 65. minutą aż pięciokrotnie pokonali golkipera Lubochni. Hat-tricka skompletował Kempski a po jednym golu zapisali na swe konto Mateusz Kaflowski i Jakub Miarka plus gol samobójczy.

Cieszą debiuty dwóch zawodników rocznika 2004, którzy w miniony weekend zakończyli sezon I Ligi Wojewódzkiej B1 zajmując drugie miejsce. Obaj spędzili na boisku blisko pół godziny. W 61. minucie Dawid Woźniakowski zmienił Jeremiasza Góralczyka. Pięć minut później „Kempes” opuścił boisko i w jego miejsce na placu gry pojawił się Szymon Czyżewski.

Przed rezerwami jeszcze dwa spotkania. W sobotę 26 czerwca (godz. 17:00) zagrają na wyjeździe z ostatnim w tabeli LUKS Gomunice. Cztery dni później (30 czerwca, godz. 18:00) czeka ich mecz ze Szczerbcem Wolbórz. Po 29 spotkaniach zespół duetu trenerskiego Adrian Teodorczyk – Zygmunt Łuszcz ma na koncie 64 punkty (20 zwycięstw, 4 remisy) i zajmuje drugie miejsce w tabeli KEEZA Klasy Okręgowej (gr. Piotrków Tryb).

LKS Lubochnia – PGE GKS II Bełchatów 0:6 (0:1)
Bramki dla GKS: Mateusz Kempski 32., 57. i 61. (as. Przywara, Góralczyk), Mateusz Kaflowski 49. (as. Przywara), bramka samobójcza 55. (as. Przywara), Jakub Miarka 65. (as. Jaszczak)

PGE GKS II: Komar Kewin (66. Wolankiewicz Mateusz), Stefaniak Norbert, Trzeboński Jarosław, Jakubiec Hubert (66. Wenus Stanisław), Kołodziejczyk Bartosz (46. Kaflowski Mateusz), Przywara Oskar (66. Ossowski Olaf), Góralczyk Jeremiasz (61. Woźniakowski Dawid), Miarka Jakub (66. Tomski Bartłomiej), Mizera Kamil, Jaszczak Jan, Kempski Mateusz (66. Czyżewski Szymon)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz
Kierownik: Marek Cieślak