MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Adam Łaski i Aleksy Jóźwik z kontraktami

Udostępnij:

Swoje pierwsze młodzieżowe kontrakty z Akademią GKS Bełchatów parafowało dwóch uzdolnionych juniorów z rocznika 2006. Zawodnicy podpisali umowy, które łączyć ich będą z „Dumą Brunatnej Stolicy” do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Adam Łaski urodził się 23 marca 2006 roku. Swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w klubie Włókniarz Moszczenica pod okiem trenera Daniela Cichosza. W wieku dwunastu lat trafił na Sportową 3, a jego pierwszym trenerem w GKS Bełchatów był Marcin Węglewski. W sezonie 2022/23 mierzący 175 cm wzrostu lewy skrzydłowy był jednym z kluczowych zawodników drużyny U-17, z którą wywalczył mistrzostwo jesieni w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów młodszych B1.

– Podpisując umowę poczułem się wyróżniony przez klub. Bardzo to doceniam, ponieważ dzięki GKS będę miał szansę rozwoju, a w przyszłości, kto wie, może uda mi się zagrać na najwyższych szczeblach. – powiedział Adam Łaski.

Aleksy Jóźwik przyszedł na świat 16 listopada 2006 roku. Zanim trafił do Akademii GKS Bełchatów (w grudniu 2020 roku), reprezentował barwy Mazovii Tomaszów Maz. Jest nominalnym środkowym pomocnikiem, mierzącym 185 cm wzrostu.

– Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda mi się dołączyć do kadry pierwszego zespołu GKS-u Bełchatów i otrzymać szansę debiutu. Będę na to wyróżnienie sumiennie pracował. Póki co powalczę o jak najlepsze występy w lidze makroregionalnej. – skomentował Aleksy Jóźwik.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna