MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Akademia GKS rusza z sekcją futsalu

Udostępnij:

Miło nam poinformować, że Akademia GKS Bełchatów rozszerza swoją działalność o nową sekcję sportową! Po piłce nożnej, zapasach i tenisie na wózkach, czwartą dyscypliną będzie futsal – halowa odmiana piłki nożnej.

Po wielu tygodniach przygotowań w końcu możemy to obwieścić – w październiku 2022 r. Akademia GKS Bełchatów zgłosiła akces do startu w rozgrywkach III ligi łódzkiej w futsalu. To halowa odmiana piłki nożnej, bardzo widowiskowa, szybka i emocjonująca. Jest doskonałym uzupełnieniem treningu dla zawodników grających na naturalnym boisku. Futsal to idealne uzupełnienie piłki jedenastoosobowej. Mecz futsalowy rozgrywany jest systemem „pięciu na pięciu” i składa się z dwóch połów rozgrywanych po 20 minut każda. W trakcie spotkania zmiany są hokejowe, a przygotowanie kondycyjne nie jest tu kluczowe. Główny nacisk kładzie się na taktykę oraz stałe fragmenty gry.

– Jesteśmy na etapie tworzenia drużyny. Szukamy osób, której znają futsal i pasjonują się nim, ale oczywiście nie zamykamy się na byłych i wciąż czynnych piłkarzy, grających na trawiastych boiskach. Plan działania sekcji futsalu jest długoterminowy, bowiem dotyczy również szkolenia dzieci i młodzieży. Zapraszamy do współpracy również trenerów, którzy chcieliby się rozwijać w tej dyscyplinie sportu. – mówi prezes Akademii GKS Bełchatów, Szymon Serwa.

Popularność tej dyscypliny sportu z każdym rokiem wzrasta. Futsal był np. testowany podczas młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Buenos Aires w 2018 roku. Kwestią czasu wydaje się dołączenie tej halowej odmiany piłki nożnej do grona sportów olimpijskich. Dzieci w Brazylii od najmłodszych lat zaczynają swoją przygodę z piłką właśnie od futsalu. Nie przeszkadza im to, a wręcz pomaga w osiąganiu sukcesów w tradycyjnej odmianie futbolu. Najlepszym przykładem jest tu słynny Neymar, zawodnik PSG.

Jeśli kiedyś grałeś w piłkę nożną, dobrze radzisz sobie w grze na hali, wiesz, że jesteś dobry i lubisz ten sport – po prostu przyjdź i zaprezentuj swoje umiejętności podczas treningu! Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@akademiagks.pl.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0