MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Akademia GKS uruchamia Szkołę Mistrzostwa Sportowego

Udostępnij:

Fundacja Akademia GKS Bełchatów – największa akademia sportowa w regionie – uruchamia niepubliczną Szkołę Mistrzostwa Sportowego na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum. Uczniowie SMS Bełchatów będą mogli w płynny, harmonijny sposób łączyć procesy nauczania, rozwijania zainteresowań oraz treningów sportowych. Partnerem projektu jest EKS Skra Bełchatów.

Fundacja Akademia GKS-u Bełchatów to największa akademia sportowa w regionie. Prowadzi szkolenie w sekcji piłkarskiej i zapaśniczej. Jej wysokie standardy szkoleniowe potwierdza srebrna gwiazdka programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich na lata 2022-2023.

Najnowszym projektem Fundacji Akademia GKS Bełchatów jest niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego – na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum. Trwa już rekrutacja na rok szkolny 2023/2024. Uczniowie SMS Bełchatów będą mogli liczyć na optymalne połączenie nauki, rozwijania zainteresowań oraz treningów sportowych. Zajęcia edukacyjne będą odbywały się w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie, a treningi –na terenie obiektów sportowych Miejskiego Centrum Sportu, w salach i halach na obszarze miasta oraz na miejskim basenie sportowym.Partnerem projektu jest EKS Skra Bełchatów.

Wierzymy, że połączenie nauki i sportu to doskonała droga do tego, by wychowywać pokolenia nie tylko coraz lepszych sportowców, ale także wartościowych ludzi. Naszym celem jest to, aby uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bełchatowie mieli optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju osobowości, umieli praktycznie wykorzystywać zdobytą wiedzę, byli otwarci i wrażliwi na potrzeby innych ludzi oraz otaczającego ich świata– powiedział prezes Fundacji Akademia GKS Bełchatów Szymon Serwa.

Uczniowie niepublicznej szkoły podstawowej i niepublicznego liceum SMS Bełchatów będą mogli liczyć na optymalne połączenie nauki z treningami. Planowane jest 16 godzin zajęć sportowych w tygodniu, przede wszystkim treningi piłkarskie i siatkarskie, a także lekkoatletyczne, sportów walki i zajęcia na basenie. Szkoła zapewni uczniom sprzęt sportowy, transport między szkołą a obiektami treningowymi oraz dodatkowe zajęcia edukacyjne. Opiekę nad uczniami będzie sprawować wykwalifikowana kadra trenerska oraz pedagogiczna.

Z punktu widzenia sportowego chcemy, aby nasi absolwenci byli gotowi do zawodowego uprawiania sportu – zarówno pod względem fizycznym, taktycznym, motorycznym, jak i mentalnym. Wierzymy, że dzięki temu Bełchatów i cały region doczekają się kolejnych pokoleń sportowców z sukcesami walczących na arenach krajowych i międzynarodowych – dodał Szymon Serwa.