MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Akademia GKS wróciła do treningów

Udostępnij:

Aż osiem zespołów Akademii GKS Bełchatów wróciło już do pracy po wakacyjnej przerwie. I choć dla większości z nich pierwsze zajęcia miały charakter wprowadzający, to jedna drużyna zdążyła nawet rozegrać mecz kontrolny.

We wtorek (12 lipca) jako pierwsi do treningów powrócili podopieczni duetu trenerskiego Adam Paluszek – Arkadiusz Tomczyk, czyli zawodnicy z rocznika 2008. Tego samego dnia premierowe zajęcia rozpoczęły również drużyny PGE GKS U-19 i U-16. Co więcej, zespół rocznika 2007 Mistrz II Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C1 zdążył rozegrać pierwszą grę kontrolną, w której rozbił AP MMKS Kluczbork 10:0! Więcej szczegółów dotyczących tego spotkania znajdziecie TUTAJ.

Z kolei w poniedziałek (18 lipca) pierwsze zajęcia w sezonie 2022/23 rozpoczęli juniorzy młodsi z rocznika 2006, trampkarze z rocznika 2009, drużyna młodzików 2011 oraz zespół U-11 z rocznika 2012.

– Od tego tygodnia rozpoczynamy okres przygotowawczy, w którym będziemy trenować trzy razy w tygodniu. Obóz rozpoczniemy 30 lipca w Łomży, ale wcześniej czeka nas jeszcze m.in. środowy sparing z WKS Wieluń, a w sobotę – jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli – potyczka z silną Koroną Kielce. – opisał plan działania rocznika 2009 trener Jacek Kałużny.

W najbliższą sobotę (23 lipca) pięć naszych roczników (2004, 2005, 2006, 2007 i 2008) wyjedzie na tygodniowe zgrupowanie do Łomży, gdzie zatrzyma się w Ośrodku DS Rubikon i będzie trenować na obiektach miejscowego MOSiR-u, wyposażonego m.in. w pełnowymiarowe boiska trawiaste oraz sztuczne. Kolejne dwie grupy (rocznik 2009 i 2010) udadzą się w to samo miejsce 30 lipca, a 6 sierpnia wyjadą zespoły roczników 2011 i 2012.

– Początki to raczej luźne treningi w formie zabawy, polegające m.in. na żonglerce. Sporo chłopców nie wróciło jeszcze z wakacji, dlatego najbliższy sparing wewnętrzny będzie miał charakter zadaniowy, bowiem indywidualny rozwój każdego zawodnika jest dla nas najważniejszy. W kolejny weekend mamy już zaplanowany sparing z Legią Warszawa i stopniowo będziemy zwiększać tempo pracy. W sierpniu czeka nas silnie obsadzony turniej „Świderski Cup”, w którym wystąpią m.in. Lech Poznań, Pogoń Szczecin i Jagiellonia Białystok. Harmonogram treningu mamy więc ustalony, a nad techniką, panowaniem nad piłką czy szybkością będziemy sumiennie pracować. – streścił plan przygotowań rocznika 2012 trener Przemysław Marjan.

Zakres działań przygotowawczych do nowego sezonu przedstawił również szkoleniowiec rocznika 2011, Szymon Lesiakowski:

– Pierwszy tydzień zajęć poświęcimy na wprowadzenie zawodników do intensywności, na przypomnienie im pewnych piłkarskich nawyków, ponieważ w okresie wakacyjnym nie każdy z nich miał styczność z piłką. W kolejnym etapie skupimy się na tzw. małych grach „jeden na jeden”, grach w równowadze itp. 6 sierpnia udamy się na obóz przygotowawczy do Łomży, gdzie czekają nas cztery mecze kontrolne, m.in. z Olimpią Zambrów i Jagiellonią Białystok. Przed wyjazdem zagramy jeszcze dwa sparingi: w Sieradzu z Wartą i w Częstochowie ze Skrą.

Przed naszymi zespołami okres wytężonej pracy, będący bezpośrednim przygotowaniem do piłkarskiej jesieni. W sierpniu Akademia GKS Bełchatów rozpocznie nabór we wszystkich rocznikach, o czym szerzej poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna