MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Akademia nawiązała kolejną współpracę

Udostępnij:

LKS Omega Kleszczów została piątym klubem partnerskim Akademii GKS Bełchatów.

Omega Kleszczów to kolejny po APN „Funinio” Kolumna, Football Academy Bełchatów, AP „Soccer” Bełchatów i irlandzkiej Akademii Polskie Orły – Polish Eagles klub partnerski Akademii GKS Bełchatów. Warto podkreślić, że klub z nieodległego Kleszczowa podobnie jak nasza Akademia, jest wielosekcyjny. Jego podopieczni poza treningami piłkarskimi mogą rozwijać się w m.in. sekcji tenisa stołowego, pływackiej, lekkoatletycznej czy siatkarskiej.

Patrząc na tę współpracę przez pryzmat piłki nożnej, to nie od dzisiaj w klubie z Kleszczowa gra wielu wychowanków GKS Bełchatów. To działa także w drugą stronę, ponieważ w naszej Akademii występuje kilku zawodników z przeszłością w Omedze. Dodatkowo obecnie trenerem pierwszej drużyny jest legenda GKS, Jacek Berensztajn – opowiada Bartłomiej Kondracki, wiceprezes Akademii GKS Bełchatów. – Ta współpraca będzie oparta na kilku płaszczyznach. Najważniejszą z nich jest przepływ zawodników w obu kierunkach. Jako Akademia bardzo się cieszymy z pozyskania tak wartościowego partnera, a owoce tej współpracy z pewnością dostrzeżemy w przyszłości – dodaje.

Omega Kleszczów to klub, który od sezonu 2003/04 regularnie występuje na poziomie III lub IV ligi piłkarskiej. Dodatkowo jej rezerwy od sezonu 2017/18 nieprzerwanie rywalizują w Klasie Okręgowej.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna