Akademia nawiązała kolejną współpracę

Udostępnij:
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

LKS Omega Kleszczów została piątym klubem partnerskim Akademii GKS Bełchatów.

Omega Kleszczów to kolejny po APN „Funinio” Kolumna, Football Academy Bełchatów, AP „Soccer” Bełchatów i irlandzkiej Akademii Polskie Orły – Polish Eagles klub partnerski Akademii GKS Bełchatów. Warto podkreślić, że klub z nieodległego Kleszczowa podobnie jak nasza Akademia, jest wielosekcyjny. Jego podopieczni poza treningami piłkarskimi mogą rozwijać się w m.in. sekcji tenisa stołowego, pływackiej, lekkoatletycznej czy siatkarskiej.

Patrząc na tę współpracę przez pryzmat piłki nożnej, to nie od dzisiaj w klubie z Kleszczowa gra wielu wychowanków GKS Bełchatów. To działa także w drugą stronę, ponieważ w naszej Akademii występuje kilku zawodników z przeszłością w Omedze. Dodatkowo obecnie trenerem pierwszej drużyny jest legenda GKS, Jacek Berensztajn – opowiada Bartłomiej Kondracki, wiceprezes Akademii GKS Bełchatów. – Ta współpraca będzie oparta na kilku płaszczyznach. Najważniejszą z nich jest przepływ zawodników w obu kierunkach. Jako Akademia bardzo się cieszymy z pozyskania tak wartościowego partnera, a owoce tej współpracy z pewnością dostrzeżemy w przyszłości – dodaje.

Omega Kleszczów to klub, który od sezonu 2003/04 regularnie występuje na poziomie III lub IV ligi piłkarskiej. Dodatkowo jej rezerwy od sezonu 2017/18 nieprzerwanie rywalizują w Klasie Okręgowej.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna