MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Akademia rozwija swoich piłkarzy

Udostępnij:

Z początkiem lutego dzięki współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną Akademia GKS Bełchatów zainaugurowała kolejny projekt. Jest to program indywidualnych treningów dla najbardziej uzdolnionych i perspektywicznych zawodników z roczników 2008-2014, którzy dzięki niej odbywają dodatkowe zajęcia treningowe.

Ideą projektu o nazwie „Future” jest rozwijanie szczególnie wyróżniających się zawodników Akademii w danym miesiącu z najmłodszych roczników. Mają temu pomóc specjalistyczne dodatkowe jednostki treningowe, w których bierze udział 10 najlepiej rozwijających się w danym momencie zawodników, wytypowanych wcześniej przez trenera danego rocznika. Między zawodnikami będzie następować rotacja, wynikająca z różnego tempa rozwoju dzieci. Koordynatorem projektu jest trener Patryk Rachwał, który prowadzi te zajęcia w ramach współpracy Akademii z GKS Bełchatów.

 – Grupy „Future” stanowią wyróżnienie i nagrodę dla poszczególnych zawodników za zaangażowanie i dobrą pracę na treningach i meczach oraz umożliwiają sukcesywne podnoszenie umiejętności najbardziej uzdolnionych dzieci w Akademii. Co istotne, są one dla ich uczestników bezpłatne – cieszy się Prezes Zarządu Akademii, Szymon Serwa. Podkreśla on, że rozpoczęcie tego projektu to kolejny krok po rozbudowaniu sztabów szkoleniowych w stronę indywidualizacji pracy zawodników i ich rozwoju.

Nasz pion sportowy w miarę możliwości będzie się dalej rozwijał. Projekt „Future” jest zorientowany w stronę zawodników i drużyn, które są fundamentem naszej Akademii. Najmłodsi piłkarze są dla nas bardzo ważni i na tym etapie chcemy wykonać pracę, która będzie w przyszłości wartością dodaną dla trenerów starszych grup. Z tym projektem wiążemy duże nadzieje i jesteśmy przekonani, że za jakiś czas dostrzeżemy efekty pracy grup „Future” – podkreśla prezes Serwa, zdradzając, że to nie koniec pomysłów i planów związanych z dalszym rozwojem Akademii.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna