MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Akademia ze srebrnym certyfikatem PZPN!

Udostępnij:

Już po roku działalności Akademia GKS Bełchatów znalazła się w gronie szkółek piłkarskich spełniających wysokie standardy szkoleniowe w Polsce otrzymując srebrną gwiazdkę programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich na lata 2022-2023.

Wyróżnienia przyznawane przez Polski Związek Piłki Nożnej były podzielone na trzy poziomy (złote, srebrne lub brązowe gwiazdki). Nasza Akademia znalazła się w gronie 85 klubów z całej Polski, które przez dwa lata będą mogły informować o posiadaniu srebrnego certyfikatu. – Miło mi poinformować, że w regionie bełchatowsko-piotrkowskim jesteśmy jedyną szkółką posiadającą tak wysoką ocenę. Nikt poza nami nie może pochwalić się złotą lub srebrną gwiazdką – informuje Szymon Serwa, prezes Akademii GKS.

Każdy klub przed otrzymaniem certyfikatu musiał spełnić wiele wymogów regulaminowych, organizacyjno-szkoleniowych i formalnych. Srebrną gwiazdką wyróżnianie są szkółki, które koncentrują się na ciągłym i systematycznym szkoleniu i rozwoju zawodnika oraz m.in. korzystają z odpowiedniej infrastruktury sportowej, posiadają odpowiedni sprzęt treningowy a ich zajęcia prowadzone przez trenera z ważną licencją trenerską UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 14 osób na jednego trenera.

Cieszy nas to wyróżnienie. Dzięki temu nasza Akademia oficjalnie dołącza do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności – podkreśla prezes Serwa. – Dzięki posiadaniu certyfikatu PZPN rodzice i dzieci grające u nas mogą mieć pewność, że spełniamy standardy szkoleniowe, a nasza kadra trenerska ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników – dodaje.

W województwie łódzkim jesteśmy jedną z 12 szkółek, które otrzymały srebrną gwiazdkę (brak w województwie złotej gwiazdki). W całej Polsce certyfikaty otrzymało 216 szkółek (37 złotych, 85 srebrnych oraz 94 brązowe gwiazdki). Oznacza to, że w 2022 roku w programie będzie uczestniczyć przynajmniej 248 szkółek.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, a w szczególności trenerowi Damianowi Chojce, które w ostatnim czasie wykonały ogrom pracy by osiągnąć efekt w postaci przyznania srebrnego certyfikatu PZPN!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna