MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Arka Kluczewsko kolejnym klubem partnerskim

Udostępnij:

Grono klubów partnerskich Akademii GKS znów się powiększyło! Tym razem współpracę z nami nawiązała Arka Kluczewsko, która jest pierwszą szkółką spoza województwa łódzkiego, co z myślą o nieustannym rozwoju naszej Akademii pokazuje, że nie zamykamy się na współpracę z ośrodkami z innych rejonów Polski.

Parafialny Klub Sportowy „Arka” Kluczewsko powstał w 2016 roku z inicjatywy obecnego prezesa Mariusza Ochenduszko. Ośrodek mieści się w Kluczewsku, położonym na terenie województwa świętokrzyskiego i trenuje w nim ponad stu zawodników z roczników 2006-2017, a drużyny młodzieżowe występują na poziomie okręgowym i wojewódzkim. Klub może pochwalić się brązową gwiazdką programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN, którą otrzymał we wrześniu 2020 roku.

– Naszym głównym założeniem jest współpraca w aspektach szkoleniowych i edukacyjnych. Zobowiązujemy się do wymiany wiedzy oraz doświadczeń z naszym nowym Partnerem. Cieszymy się również, że jako Akademia wychodzimy poza województwo łódzkie, otwierając się na współpracę ze szkółkami z innych rejonów naszego kraju. Mocno wierzę, że ta współpraca będzie owocna dla obu stron. Na początek zaprosiliśmy zawodników, trenerów, rodziców Arki na domowe mecze GKS-u. – zaznaczył Prezes Fundacji Akademia GKS, Szymon Serwa.

Kooperacja między stronami będzie związana z wymianą doświadczeń szkoleniowych oraz z kreowaniem wspólnej ścieżki rozwoju dla utalentowanych zawodników.

Zachęcamy zainteresowane szkółki piłkarskie, chętne do współpracy, aby dołączyły do programu partnerskiego, w ramach którego najzdolniejsi zawodnicy z współpracujących klubów zostaną objęci obserwacją przez sztab szkoleniowy Akademii GKS Bełchatów.

Sponsorem Głównym Akademii GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.