MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Awans jest nasz! GKS 2009 wygrywa baraż o II Ligę

Udostępnij:

I stało się! Nasza drużyna U-13 prowadzona przez duet trenerski Jacek Kałużny i Mariusz Przybylski, wygrywając mecz barażowy z GKS Bedlno wywalczyła awans do II Ligi Wojewódzkiej C2.

Początkowo miał to być dwumecz, jednak jak się później okazało, wystarczyło wygrać na boisku rywala by… rozpocząć świętowanie. Wyjazdowe starcie z GKS Bedlno od początku układało się pod dyktando biało-zielono-czarnych. Rywale skupili się głównie na obronie dostępu do własnej bramki, szukając swoich okazji w nielicznych kontratakach, które i tak były szybko przerywane przez dobrze ustawioną linię obrony. Bełchatowianie mogli wyjść na prowadzenie już w 14. minucie po strzale Szymona Piekarskiego. Niestety na drodze do szczęścia stanęła poprzeczka. W 42. minucie jeden z obrońców gospodarzy uratował swój zespół, wybijając piłkę z linii bramkowej. Kolejne próby „Brunatnych” również kończyły się niepowodzeniem i do przerwy był bezbramkowy remis.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja PGE GKS 2009, która w 47. minucie wreszcie została nagrodzona. Gola na 1:0 zdobył Filip Motyl. Dwie minuty później indywidualną akcję przeprowadził Kacper Woszczyk, finalizując ją celnym strzałem do siatki. Wynik spotkania po skutecznym odbiorze i precyzyjnym uderzeniu ustalił Piotr Kuliberda w 60. minucie. 3:0 dla PGE GKS Bełchatów! Zasłużone zwycięstwo, które nawet przez moment nie podlegało dyskusji. Dzięki tej wygranej, jesienią będziemy oglądać naszą drużynę trzynastolatków w rozgrywkach II Ligi Wojewódzkiej C2!

– Bardzo cieszy cierpliwość oraz forma, jaką zaprezentowali nasi zawodnicy w meczu o tak wysoką stawkę. – skomentował trener „Brunatnych”, Jacek Kałużny. – Tak dobra postawa zawodników, którzy w rozgrywkach Ligi Młodzików D1, sumiennie pracowali na to, by cel założony na wstępie sezonu, jakim było wygranie ligi i awans do II Ligi Wojewódzkiej – pomimo porażek w dwóch pierwszych kolejkach – doprowadził nas do jakże radosnego zakończenia. Nasz zespół ciężko na ten sukces zapracował, o czy świadczy postawa wszystkich chłopaków oraz duża frekwencja na treningach. Teraz możemy świętować i stawiać przed sobą kolejne wyzwania. – spuentował szkoleniowiec PGE GKS 2009.

Liga Młodzików D1, mecz barażowy o II Ligę Wojewódzką C2:

GKS Bedlno – PGE GKS 2009 0:3 (0:0)
Bramki: Filip Motyl 47., Kacper Woszczyk 49., Piotr Kuliberda 60.

Kadra PGE GKS 2009: Igor Świątek, Alan Wódka – Kacper Woszczyk, Oskar Krakowski, Igor Wojtala, Piotr Kościelny, Piotr Domagała, Jakub Szulc, Oskar Ciachorowski, Sebastian Wolańczyk, Piotr Kuliberda, Kacper Niewiadomski, Filip Motyl, Bartosz Terkalski, Szymon Piekarski.

Trenerzy: Jacek Kałużny i Mariusz Przybylski

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna

Radość naszej drużyny po zwycięstwie z GKS Bedlno (3:0)

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0