MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Bartłomiej Kondracki dyrektorem Akademii GKS

Udostępnij:

Były zawodnik GKS-u Bełchatów, a ostatnio dyrektor Akademii Wisły Płock i asystent w sztabie pierwszoligowca wzmocnił szeregi pionu zarządczego Akademii GKS. – Moim zadaniem będzie szeroko rozumiany nadzór nad Akademią, a jednym z celów pomoc zawodnikom Akademii w harmonijnym rozwoju, by w przyszłości mogli zasilać pierwszą drużynę GKS-u Bełchatów. – powiedział Bartłomiej Kondracki, który wraca na Sportową 3 po 1,5-rocznej przerwie.

Urodzony 15 października 1995 roku w Tomaszowie Mazowieckim Bartłomiej Kondracki przygodę z piłką zaczynał w Stali Niewiadów. Następnie reprezentował barwy Orlika Ujazd, aż wiosną 2007 roku trafił do juniorów GKS-u Bełchatów. Po przejściu kolejnych szczebli piłki młodzieżowej trafił do Młodej Ekstraklasy, drugiej drużyny, a z czasem nawet do pierwszego zespołu, w którym zadebiutował 16 lipca 2016 roku w Pucharze Polski. Kolejny sezon spędził w RKS Radomsko, po czym skupił się na karierze trenerskiej. Latem 2021 roku dołączył do sztabu szkoleniowego GKS-u Bełchatów, gdzie najpierw był asystentem Patryka Rachwała, a następnie Kamila Sochy.

Od początku działalności Akademii GKS Bełchatów, czyli od grudnia 2020 roku był jej ważnym ogniwem. Oprócz pełnionych obowiązków wiceprezesa ds. sportowych, z ogromną pasją szkolił młodzież, będąc m.in. trenerem drużyny U-16, z którą latem 2022 roku świętował mistrzostwo I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. 5 lipca 2022 roku rozpoczął pracę w Wiśle Płock w charakterze szkoleniowca zespołu rezerw. Pod jego wodzą „Nafciarze” zajęli 4. miejsce w mazowieckiej IV lidze oraz zwyciężyli w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. W czerwcu 2023 r. został dyrektorem Akademii Wisły Płock oraz dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu jako asystent trenera. W połowie stycznia 2024 roku z powodów prywatnych rozstał się z Wisłą. W trakcie pobytu w Płocku uzyskał licencję UEFA Elite Youth A – najwyższe uprawnienia na ścieżce trenerów pracujących w piłce młodzieżowej. Odbył też kilka wartościowych stażów m.in. w hiszpańskim Athletic Bilbao, czy portugalskiej Benfice Lizbona.

– Swoją pracę w Akademii GKS rozpocząłem od wewnętrznego audytu obszarów organizacyjnych i sportowych, by pewne mechanizmy na wielu przestrzeniach w tym rozbudowanym organizmie ulepszyć. Pewne aspekty wymagały natychmiastowych działań, jak choćby poprawa komunikacji w pionie sportowo-organizacyjnym. – zdradził nowy dyrektor Akademii GKS. – Jest tu grupa zaangażowanych osób, które chcą ciągnąć całą organizację do góry i to duży handicap dla nas, bo z taką ekipą można przezwyciężyć wszystkie problemy i zmieniać oraz udoskonalać Akademię. – podsumował Bartłomiej Kondracki.

Witamy w domu i życzymy owocnej pracy na rzecz Akademii GKS Bełchatów!

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.