MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Bartłomiej Kondracki odchodzi z Akademii

Udostępnij:

Wiceprezes ds. sportowych, trener drużyny rocznika 2006, były asystent w sztabie szkoleniowym seniorów GKS-u Bełchatów, człowiek-instytucja, Bartłomiej Kondracki z dniem 30 czerwca 2022 roku kończy pracę w naszej Akademii.

26-latek, posiadający licencję trenerską UEFA A, był ważnym ogniwem Akademii GKS Bełchatów od początku jej działalności, czyli od grudnia 2020 roku. Oprócz pełnionych obowiązków wiceprezesa ds. sportowych, z ogromną pasją szkolił młodzież, będąc trenerem m.in. drużyny rocznika 2010, z którym w poprzednim sezonie wygrał obie grupy (dwoma zespołami) w Lidze okręgowej. Od lutego 2022 roku prowadził zespół U-16, z którym niedawno świętował mistrzostwo I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych.

– Pragnę podziękować wszystkim rodzicom, zawodnikom, trenerom, Radzie Fundacji, Prezesowi, a także wszystkim ludziom, którzy otaczają Akademię GKS Bełchatów za czas, który tu z nimi spędziłem. Wydaje mi się, że wspólnie udało nam się zrobić wiele dobrego. Patrząc chociażby na ostatnie wyniki, czyli walkę o makroregion, walkę o CLJ czy dobre wyniki poszczególnych zespołów w ligach wojewódzkich. To pokazuje, że nasza praca przynosiła dobre owoce. Otoczyliśmy opieką najmłodszych m.in. poprzez wprowadzenie projektu Future, projektu Gold, poprzez treningi pozycyjne. I pomimo pewnych błędów czy niedociągnięć, zawsze kierowaliśmy się dobrem Akademii. – podsumował swoją działalność Bartłomiej Kondracki. – Nie ukrywam, ciężko jest po piętnastu latach opuszczać klub, w którym tyle przeżyłem – najpierw jako zawodnik, później jako trener i członek zarządu. Na pewno chciałbym tu jeszcze kiedyś wrócić. – zakończył.

– Trener Kondracki – bo tak chcę powiedzieć – dołączył do Akademii pod koniec 2020 roku. Od początku był ogromnie zaangażowany w tworzenie Akademii. Autor kilku projektów, które do dzisiaj funkcjonują. W międzyczasie z sukcesami prowadził drużynę chłopców z rocznika 2010, następnie był asystentem Patryka Rachwała w drużynie seniorów, a ostatnio wygrał z drużyną U-16 I Ligę Wojewódzką Juniorów Młodszych. Nasza codzienna praca układała się wzorowo i jego odejście będzie z pewnością ogromną stratą dla całej Akademii. Drogę, którą obrał na pewno należy rozpatrywać w kategoriach awansu zawodowego, dzięki czemu będzie mógł dalej się rozwijać i zbierać doświadczenie na ławce trenerskiej. Będą mu mocno kibicował. – powiedział Prezes Akademii Szymon Serwa.

– Na pewno będziemy szukali osoby równie kompetentnej, która przejmie obowiązki Bartka, zastępując go na stanowisku wiceprezesa ds. sportowych. Pion zarządzający jest w tym momencie na etapie organizacji pracy. – dodał Prezes.

Bartłomieju, dziękujemy za pracę i wkład włożony w tworzenie i rozwój Akademii GKS Bełchatów, jednocześnie życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0