MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Bartosz Pietruszka z kontraktem

Udostępnij:

Zawodnik drugiej drużyny GKS-u, autor 12 goli dla lidera piotrkowskiej A Klasy, Bartosz Pietruszka związał się umową z Akademią GKS. Młodzieżowy kontrakt został podpisany do 30 czerwca 2025 roku, z opcją przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy.

Bartosz Pietruszka urodził się 6 czerwca 2006 roku. Mierzy 180 cm wzrostu, waży 69 kg, a na boisku występuje na pozycji skrzydłowego. Przygodę z piłką nożną rozpoczynał w wieku sześciu lat, trenując w Astorii Szczerców. Na przełomie 2019/20 roku trafił do Akademii GKS Bełchatów. Jego boiskowymi atutami są przyspieszenie, drybling, przegląd pola i wykończenie.

– Chciałbym pomóc drużynie piąć się do góry, na ten moment drugiej drużynie, a w niedalekiej przyszłości kto wie, może zaistnieć w pierwszej. Stawiam na rozwój osobisty, ale i walkę klubu o powrót na szczebel centralny. tłumaczy najlepszy strzelec „rezerwistów”.

Na finiszu zimowych przygotowań trener Bogdan Jóźwiak zaprosił go na zajęcia pierwszej drużyny i dał szansę gry w sparingu z Wartą Działoszyn, w którym młody zawodnik wpisał się na listę strzelców. Niestety później przytrafiła mu się kontuzja, która wykluczyła go z gry. – Jestem po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Dwa tygodnie temu miałem operację i obecnie przechodzę rehabilitację. Na szczęście wszystko idzie zgodnie z planem i progres jest już widoczny. zapewnia osiemnastolatek.

– Bartosz Pietruszka to jeden z młodych zawodników, na którego w niedalekiej przyszłości jako klub mocno liczymy. Mieliśmy dla niego przygotowaną ścieżkę rozwoju, którą miał podążać, natomiast doznał bardzo ciężkiej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych i postanowiliśmy, że musimy otoczyć go w tej trudnej sytuacji opieką i podpisanie kontraktu ma być wykazem wsparcia, zaufania i wiary w Bartka i jego potencjał, to ma być też swoisty sygnał dla młodych zawodników z Akademii, że myślimy o nich i są dla nas priorytetem we wszystkich działaniach. Przed Bartkiem trudny czas, który spędzi na rehabilitacji, ma do czego wracać i będziemy na niego czekać, aż wróci do pełni zdrowia. Teraz ma skupić się tylko i wyłącznie na pracy nad powrotem do zdrowia, ze spokojną głową. podkreślił Dyrektor Akademii GKS, Bartłomiej Kondracki.

Akademia GKS Bełchatów za cel priorytetowy stawia sobie szkolenie i harmonijny rozwój młodych zawodników. Przykład Szymona SarnikaJarosława Trzebońskiego czy Dawida Woźniakowskiego pokazuje, że w naszym klubie nie boimy się odważnie stawiać na młodzież. Najnowszym młodzieżowym „transferem” do seniorskiej drużyny GKS-u jest 18-letni Adam Łaski, który w wyjazdowym spotkaniu ze Świtem Nowy Dwór Maz. został włączony do kadry meczowej. Wcześniej umowę z GKS podpisał również 16-letni Igor Czapla.

Bartkowi życzymy wytrwałości podczas rehabilitacji oraz szybkiego powrotu na boisko. Podążaj sportową ścieżką starszych kolegów! Powodzenia!

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.