MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Bogdan Jóźwiak trenerem GKS Bełchatów

Udostępnij:

22 czerwca 2022 roku trenerem seniorskiego zespołu GKS Bełchatów, który w nowym sezonie występował będzie w łódzkiej IV lidze został Bogdan Jóźwiak. 51-letni szkoleniowiec związał się z naszym klubem dwuletnią umową.

Bogdan Jóźwiak pochodzi z Raciąża. Posiada duże doświadczenie trenerskie oraz licencję UEFA Pro. W latach 2007-09 był grającym trenerem Pelikana Łowicz, następnie prowadził Wartę Sieradz, Sokół Aleksandrów Łódzki, Lechię Tomaszów Maz., Legionovię, a od 4 listopada 2020 roku był szkoleniowcem Ursusa Warszawa, z którym sezon 2021/22 kończył na 8. miejscu w grupie pierwszej III ligi.

Nowy trener GKS-u ma za sobą również bogatą karierę piłkarską. Występował m.in. w Wiśle Płock, Widzewie Łódź, RKS Radomsko oraz izraelskich Hapoel Taibe i Hapoel Kfar Saba. W sumie rozegrał 165 spotkań na poziomie Ekstraklasy, zdobywając w nich 12 bramek. Z boiskiem pożegnał się w 2008 roku, broniąc barw drugoligowego wówczas Pelikana Łowicz.

Bogdan Jóźwiak to szkoleniowiec niezwykle doświadczony, znający doskonale realia drugo- i trzecioligowe. W związku z pułapem, z którego startujemy, z pewnością wniesie on dużą wartość dodaną. Wierzę, że dowodzić będzie zespołem w sposób mądry i skuteczny. Obserwując jego dotychczasową pracę wiemy, że w klubach, które wcześniej prowadził, nie bał się stawiać na młodzież, a to był jeden z argumentów, jaki założyliśmy sobie w chwili rozpoczęcia poszukiwań odpowiedniego kandydata na to stanowisko. Zależy nam aby jak najwięcej chłopców trenujących w naszej Akademii trafiało do pierwszego zespołu. Trener Jóźwiak to człowiek z regionu, dlatego wierzę, że nasza współpraca będzie korzystna dla obu stron. – skomentował wybór szkoleniowca Prezes Akademii GKS Bełchatów, Szymon Serwa.

Serdecznie witamy trenera w Bełchatowie i życzymy powodzenia w naszym klubie!

Pełny skład sztabu szkoleniowego GKS Bełchatów zostanie podany w osobnym komunikacie.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna