MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU
Udostępnij:

Z brązowym medalem Norberta Szymanka wrócili zapaśnicy Akademii GKS Bełchatów z Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików w Dębicy.

Jedyny krążek zapaśnik Akademii GKS Bełchatów wywalczył w kat. 68 kg. W decydującej walce ambitny 12-latek pokonał Jakuba Wiaderka (UKS Zapaśnik Radomsko) na punkty (9:8).

Bliski sukcesu był Jakub Zjawiński w kat. 52 kg. Występ w mistrzostwach rozpoczął od zwycięstwa z Patrykiem Lewandowskim (AKS Piotrków Tryb.), by następnie przegrać z Tymonem Tomczykiem (UKS Suples Łódź). By móc uzyskać prawo walki o miejsce na podium pokonał Piotra Jarzębskiego (PTC Pabianice) i Oskara Kopcia (UKS Zapaśnik). W walce o brązowy medal niestety 14-latek uległ na przewagę techniczną z Dawidem Hawrylukiem (MKS Cement-Gryf Chełm).

Tego dnia naszą Akademię w Dębicy reprezentowali również Dawid Januszewski (kat. 48 kg), Aleksander Sałuda i Tymoteusz Stemplewski (obaj kat. 75 kg). Łącznie w mistrzostwach stoczono 136 walk.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0