MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Ciekawa wizyta w szkole

Udostępnij:

Trenerzy Akademii GKS Bełchatów – Angelina Łąckiewicz i Damian Chojka – poprowadzili wyjątkową lekcję w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie. Ich wizyta miała związek z realizowanym w placówce projektem pt. „Interesujące zawody naszych bliskich”.

Przedstawiciele Akademii w trakcie spotkania z uczniami klasy 1c opowiedzieli o bogatej historii GKS Bełchatów, wspomnieli swoją przygodę z piłką nożną i zdradzili szczegóły codziennej pracy trenera. Ten moment wizyty wzbogacili o prezentację, w której na zdjęciach pokazali swój związek z futbolem oraz zapoznali słuchaczy z uczniami i uczennicami SP 12, którzy trenują w Akademii. Dodatkowo przybliżyli im słowa klubowego hymnu, rolę proporczyka klubowego i opowiedzieli o szczegółach koszulki meczowej.

Na koniec zajęć teoretycznych uczniowie otrzymali klubowe plany lekcji oraz zaproszenia na treningi piłkarskie. – Po tej części spotkania przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się zajęcia sportowe ukierunkowane na piłkę nożną. Uczniowie i uczennice mogli poznać nowe odmiany berka, zmierzyć się w rywalizacji grupowej w torze przeszkód oraz zagrać w meczu piłki nożnej. Zajęcia zakończyły się konkursem rzutów karnych – relacjonuje Angelina Łąckiewicz.

Bardzo cieszymy się z tej wizyty. Dziękujemy za zaproszenie wychowawczyni klasy, pani Elżbiecie Modlińskiej oraz za wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła nam w tym dniu. Cieszymy się z zainteresowania, które okazali uczniowie i wyrażane chęci przyjście na treningi do Akademii – dodaje trener Damian Chojka.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna