MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Ciężka praca na zgrupowaniu

Udostępnij:

Filip Kazimierczak, nasz zapaśnik i stypendysta, kończy ciężką pracę na międzynarodowym zgrupowaniu zapaśników w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Do spalskiego ośrodka „Kazik” przyjechał jako członek kadry narodowej 14 czerwca, zaraz po występie w prestiżowym LXVI Memoriale Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym (relacja TUTAJ). W zgrupowaniu poza reprezentacją Polski uczestniczyli utytułowani zawodnicy z mocnych zapaśniczych ośrodków, w tym również sportowcy przygotowujący się do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich.

Cieszę się, że mogłem trenować z najlepszymi zawodnikami świata w mojej kategorii wagowej, co bez wątpienia umożliwia mi i w dużym stopniu ułatwia dalszy rozwój sportowy – opowiada Filip Kazimierczak. W Spale naszemu zapaśnikowi towarzyszyli m.in. brązowy medalista olimpijski z 2016 oraz wicemistrze świata z 2017, Niemiec Denis Kudla oraz Olimpijczykiem z Rio de Janeiro i wicemistrz świata z 2015, Uzbek Rustam Assakalov.

Możliwość uczestnictwa w tym zgrupowaniu to dla mnie obycie z poziomem, do którego jako zapaśnik zmierzam. Zdaję sobie sprawę, że mam jeszcze wiele do poprawy, ale te treningi dały mi naprawdę wiele. Sam dostrzegam progres, który nastąpił przez te kilkanaście dni. Był to ciężki obóz, na którym nie było taryfy ulgowej tylko ciężka codzienna praca – wyjaśnia Filip, dla którego było to kolejne zgrupowanie reprezentacji z jego udziałem. Najbliższe zawody z udziałem „Kazika” to wrześniowe Mistrzostwa Polski.

Przypomnijmy, że Filip Kazimierczak jest beneficjentem Funduszu Stypendialnego, który utworzyła Akademia GKS Bełchatów. Było to możliwe dzięki wsparciu naszego Sponsora Głównego, PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Poprzez Fundusz Akademia chce wspierać i nagradzać swoich podopiecznych. Te środki będą mogły umożliwić im m.in. dalszy rozwój sportowy, udział w zawodach o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej, poprawić codzienną suplementację oraz zakupić indywidualny sprzęt sportowy.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0