MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Co słychać w GKS II i GKS U-19?

Udostępnij:

Dwa nasze najstarsze zespoły już niebawem zainaugurują rundę wiosenną. Jako pierwsi uczynią to juniorzy starsi, którzy w ramach 1. kolejki Ligi Makroregionalnej 6 marca zagrają z Escolą Warszawa. Rezerwom przyjdzie zaczekać na pierwszy mecz w 2022 roku do weekendu 19-20 marca.

Zawsze staram się dobierać tak naszych sparingpartnerów aby byli to wymagający rywale, stawiający nam trudne warunki. Tylko poprzez grę z takimi drużynami możemy się rozwijać. Nie zawsze ma to odzwierciedlenie w wynikach, ponieważ drużyny mogą być na różnych etapach przygotowań – opowiada trener PGE GKS II, Adrian Teodorczyk. – W tych meczach kontrolnych liczy się dla nas przede wszystkim gra i okazja do realizacji przedmeczowych założeń taktycznych, z których następnie się rozliczamy – dodaje.

Trwają ostatnie przygotowania do tego, byśmy byli w pełni gotowi na rozpoczęcie rundy wiosennej. Do ligi pozostało już niewiele czasu, dlatego też schodzimy z obciążeń i pracujemy nad mocą, szybkością i założeniami taktycznymi – wyjaśnia Dawid Ciupiński, opiekun PGE GKS U-19. – Uważam, że w grach kontrolnych przeciwko drużynom z klasy okręgowej byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Wiele przemyśleń i wniosków do wyciągnięcia mieliśmy po dobrym sparingu z Rakowem Częstochowa występującym w Centralnej Lidze Juniorów – zdradza.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna