MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Ćwierćfinał Brezyny podczas międzynarodowego turnieju

Udostępnij:

W dniach 14-17 września na kortach MOSiR w Płocku rozegrano trzeci w tym roku międzynarodowy turniej w tenisie ziemnym na wózkach. W zawodach „ITF Futures III Płock Cup” – z całkiem niezłym skutkiem – startował nasz zawodnik, Krzysztof Brezyna.

W zawodach zorganizowanych w stolicy Północnego Mazowsza, w ramach światowego cyklu „Uniqlo Wheelchair Tennis Tour”, Krzysztof w drugiej rundzie gry pojedynczej pokonał po zaciętym boju (6:4, 6:4) szwedzkiego zawodnika Erica Lofa. Dzięki temu awansował do ćwierćfinału, gdzie musiał uznać wyższość 52. tenisisty w rankingu światowym – Niemca Anthony’ego Dittmara, przegrywając rywalizację (0:6, 0:6). Dodajmy, że reprezentant naszych zachodnich sąsiadów dotarł do finału turnieju.

W grze podwójnej reprezentant Akademii GKS wystąpił w parze z Szymonem Nowickim z Krotoszyna. W pierwszej rundzie bełchatowsko-krotoszyński duet zmierzył się z deblem z Wrocławia – Andrzejem Stróżyńskim/Jarosławem Żyłą. Brezyna/Nowicki nie dali rady zgranej parze z Dolnego Śląska, przegrywając mecz (1:6, 2:6).

Sponsorem Głównym Akademii GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.