MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Damian Szymański w kadrze Polski na MŚ 2022

Udostępnij:

Znamy nazwiska piłkarzy, którzy zostali powołani na Mistrzostwa Świata w Katarze. Selekcjoner Czesław Michniewicz odkrył karty, na które czekali wszyscy kibice. Wśród 26 wybrańców znalazł się Damian Szymański, który piłkarskiego rzemiosła uczył się przy Sportowej.

Damian Szymański trafił do Bełchatowa w sezonie 2011/12 ze Stali Kraśnik. Przez pierwsze lata występował w juniorach, a następnie w drużynie Młodej Ekstraklasy. W pierwszym zespole GKS-u zadebiutował 17 sierpnia 2013 r. w meczu Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze. W barwach naszego klubu popularny „Szyszka” rozegrał łącznie 51 meczów (29 w I lidze, 19 w Ekstraklasie i 3 w Pucharze Polski), w których zdobył dwie bramki.

Po odejściu z Bełchatowa grał w ekstraklasowej Jagiellonii Białystok i Wiśle Płock. Następnie reprezentował barwy rosyjskiego Achmetu Grozny. Aktualnie jest zawodnikiem greckiego AEK-u Ateny.

Damian wystąpił dwukrotnie w kadrze narodowej U-21 oraz ośmiokrotnie w reprezentacji „A”, w której strzelił bramkę w meczu eliminacji Mistrzostw Świata przeciwko Anglii na Stadionie Narodowym w Warszawie. To z pewnością dobry przykład na to, iż klub ze Sportowej może kształcić i promować utalentowanych zawodników.

Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za byłego giekaesiaka!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0