MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Determinacja i wiara kluczem do sukcesu

Udostępnij:

Właśnie w takich meczach kształtuje się charakter zespołu, wzmacnia kolektyw i buduje przekonanie, że praca wykonywana podczas codziennych zajęć, przynosi efekty. Po czterech wygranych z rzędu, sobotnie zwycięstwo GKS U-15 odniesione na wyjeździe z Andrespolią Wiśniowa Góra ze względu na przebieg i dramaturgię spotkania – udowadnia, że dla biało-zielono-czarnych niemożliwe nie istnieje!

Spotkanie 5. kolejki II Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C1 z animuszem rozpoczęli gospodarze, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie po strzale Adama Ciacha. „Brunatni”, choć od początku znaleźli się w trudnym położeniu, nie zrazili się utratą bramki. Jeszcze w pierwszej połowie wypracowali kilka dogodnych sytuacji, a jednobramkowe prowadzenie Andrespolii wisiało na włosku. Bełchatowianie najlepszą okazję na wyrównanie zaprzepaścili w 40. minucie, kiedy to Jonasz Albert pomylił się nieznacznie z jedenastu metrów, posyłając piłkę obok słupka bramki strzeżonej przez Jerzego Guzewskiego. Do przerwy było 1:0 dla miejscowych.

W drugiej połowie stroną przeważającą byli giekaesiacy, których starania o gola wyrównującego przyniosły efekt kilka minut po gwizdku rozpoczynającym drugą część meczu. Gospodarze wcale nie zamierzali składać broni i w 68. minucie znów objęli prowadzenie. Determinacja GKS-u była jednak tego dnia ogromna. Po dwóch indywidualnych akcjach Kacpra Papugi, wynik się odwrócił i ze stanu 2:1 dla Andrespolii, zrobiło się nagle 3:2 dla biało-zielono-czarnych! Na kilka minut przed końcem gospodarze wyrównali po rzucie karnym i gdy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami, sprawy w swoje ręce (a właściwie nogi) wziął Igor Gawin. Jego trafienie bezpośrednio z rzutu rożnego (w ostatniej akcji meczu!), to Crème de la crème tego pojedynku. GKS rzutem na taśmę zwyciężył 4:3!

– W tym dniu wiara w zwycięstwo i serce pozostawione na boisku były po naszej stronie. Wielkie słowa uznania dla chłopców, jestem z nich bardzo dumny. Wykonują znakomitą pracę na treningach, a na boisku są jak rodzina. – komplementował postawę swojego zespołu trener Adam Paluszek.

Biorąc po uwagę wyśmienitą formę drużyny i fakt, że dwa pierwsze miejsca w tabeli II LW C1 premiowane są awansem, giekaesiacy są na autostradzie do I Ligi Wojewódzkiej, bowiem po pięciu seriach gier zajmują fotel lidera z kompletem 15 punktów i stosunkiem bramek 18:6. Najbliższy mecz rozegrają w niedzielę (30 kwietnia) o godz. 12:15 na boisku nr 1 Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Rywalem będzie Włókniarz Pabianice.

Andrespolia Wiśniowa Góra GKS U-15 3:4 (1:0)
Bramki dla GKS-u: Kacper Papuga (2), Igor Gawin, bramka samobójcza

Skład GKS: Fryderyk Ochap – Alan Rosiński, Patryk Kępiński, Matusz Bystry, Milan Latocha – Franciszek Pietrzak, Mikołaj Pawełoszek, Igor Gawin, Jonasz Albert, Błażej Witczak – Kacper Papuga.
Na zmiany wchodzili: Daniel Grzybowski, Bohdan Babkov, Filip Dziewięcki, Vladislav Babkov, Rafał Matysiak, Tomasz Sujka.

Trenerzy: Adam Paluszek i Arkadiusz Tomczyk

W pozostałych meczach 5. kolejki II Ligi Wojewódzkiej Juniorów młodszych C1 padły następujące rozstrzygnięcia:

Ceramika Opoczno – Pilica Tomaszów Maz. 2:1
MUKS Włókniarz Pabianice – Warta Sieradz 0:1
Boruta Zgierz – Widzew TMRF 2:1