MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Dobre starty Brezyny w Płocku

Udostępnij:

Niedawno w Płocku rozegrano dwa turnieje międzynarodowe w tenisie ziemnym na wózkach „Płock Cup II” oraz „Płock Open II”. Wśród 36 zawodników, którzy przyjechali z dwunastu krajów nie mogło zabraknąć naszego tenisisty Krzysztofa Brezyny.

W pierwszym turnieju „Płock Cup II”, Krzysztof w singlu po zaciętej walce pokonał Przemysława Hebisza 6:2, 3:6, 6:1. Niestety w następnej rundzie przegrał z „pięćdziesiątą rakietą świata”, Izraelczykiem Sergeiem Lysovem 3:6, 0:6. Nasz zawodnik zagrał również w grze podwójnej, będąc w parze z Irlandczykiem Garrethem Greenem. Duet polsko-irlandzki na początek wyeliminował parę Cezary Chmura/Kamil Bukrym 6:2, 6:3. W ćwierćfinale debel Brezyna/Greene musiał uznać wyższość pary polsko-hiszpańskiej Dominik Bukała/Mario Roque, ulegając im 1:6, 2:6.

W drugim turnieju „Płock Open II”, Brezyna z powodów zdrowotnych wystąpił jedynie w grze pojedynczej, w której na początku odniósł zwycięstwo ze Stefanem Dobaczewskim 6:3, 6:4, a w drugiej rundzie zmierzył się ponownie z izraelskim graczem Sergeiem Lysovem. Niestety dały o sobie znać problemy zdrowotne Krzysztofa, który tylko w kilku momentach meczu był w stanie przeciwstawić się sile swojego przeciwnika. Ostatecznie mecz zakończył porażką Brezyny 0:6, 0:6.

Zwycięstwa w pierwszych rundach singla w obu turniejach, dały Krzysztofowi ważne punkty w rankingu światowym, co tym samym przełożyło się na awans naszego „wózkarza” na 109. miejsce na światowym tenisie.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna