MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Dołącz do nas! Trwa letni nabór

Udostępnij:

Akademia GKS Bełchatów ogłasza letni nabór! To najlepsza pora, aby dołączyć do największej akademii w regionie. Po raz pierwszy utworzona zostanie piłkarska sekcja żeńska.

Pół roku funkcjonowania Akademii to stała profesjonalizacja prowadzonego szkolenia dzieci i młodzieży. Wykonaliśmy mnóstwo pracy, aby rozwijać akademię na różnych płaszczyznach i myślę, że jest to widoczne i coraz lepiej oceniane. Oferta jaką proponujemy na sezon 2021/22 z pewnością będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem i w naszych szeregach powitamy młodych sportowców. Mając oparcie w silnych fundamentach jakimi są nasi sponsorzy i partnerzy, tj. PGE Polska Grupa Energetyczna i Miasto Bełchatów, możemy stawiać coraz wyżej poprzeczkę i realizować nowe pomysły  – mówi Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów.

W pierwszej kolejności na treningi zaproszeni są chłopcy urodzeni w latach 2013-2017. Nowością będzie otwarcie sekcji piłkarskiej dziewcząt z roczników 2012 i młodszych, w której pracować będzie m.in. Angelina Łąckiewicz. Nowa trenerka Akademii jako zawodniczka z powodzeniem występowała m.in. w sekcji żeńskiej GKS Katowice, gdzie dwukrotnie została wybrana „Zawodniczką roku” oraz wydatnie przyczyniła się do historycznych awansów z 3 ligi do Ekstraligi. Dodatkowo pracowała w Katowicach z dziewczynkami i chłopcami w Akademii „Młodej GieKSy”. Z katowickimi piłkarkami świętowała awans do Centralnej Ligi Juniorek (u-15) oraz Mistrzostwo Śląska (U-13).

Nad prawidłowym rozwojem podopiecznych Akademii czuwać będzie 24 licencjonowanych trenerów, w tym 9 z licencją UEFA A, która od sezonu 2021/22 uprawnia do samodzielnej pracy nawet na poziomie 2 ligi. Warto podkreślić, że w Akademii pracują trener bramkarzy, przygotowania motorycznego, trenerzy grup rozwoju indywidualnego „Future” i „Gold” oraz trenerzy pozycyjni. Program szkolenia podopiecznych Akademii obejmuje m.in. kilka jednostek treningowych w tygodniu, współzawodnictwo w formie meczów, turniejów, lig partnerskich oraz odprawy wideo w celu zwiększenia efektywności procesu treningowego. Najlepsi mogą liczyć na indywidualną praktykę oraz możliwość uczestnictwa w zajęciach z pierwszym zespołem GKS Bełchatów.

Większość codziennych treningów odbywa się na doskonale przygotowanym kompleksie czterech boisk treningowych będących w administracji Miejskiego Centrum Sportu. Jedno z nich posiada sztuczną nawierzchnię, zaś trzy są nawierzchni trawiastej. Dwa posiadają swoje oświetlenie. Dodatkowo zajęcia prowadzone są na przyszkolnych „Orlikach”, sali zapasów i fitness Stadionu Miejskiego oraz w hali KWB. W Akademii, której Sponsorem Głównym jest PGE, szkolimy prawie trzysta dzieci i juniorów w dwóch sekcjach (piłki nożnej i zapasów). Najstarsze roczniki na co dzień rywalizują w Ligach Wojewódzkich, młodsze w Ligach Okręgowych. Najmłodsi uczestniczą w zmaganiach okręgowych i turniejach ogólnopolskich.

Szczegóły dostępne pod adresem www.akademiagks.pl/nabor

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna