MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Udostępnij:

Miło nam poinformować, że Fundacja Akademia GKS Bełchatów otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach otwartego konkursu na realizację zadania publicznego z zakresu kultury fizycznej w 2022 r. pn.: „Sportowe wakacje na Plus”.

Wniosek o dofinansowanie złożony został z inicjatywy Fundacji Akademia GKS Bełchatów, która zwróciła się do Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego o środki na aktywny letni wypoczynek w ramach akcji „Sportowe wakacje na Plus”. Celem zadania jest tworzenie warunków do uczestnictwa w sportowym wypoczynku oraz wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu i systematycznej dbałości o zdrowie oraz sprawność fizyczną, co w dalszym ciągu pozostaje priorytetem naszej Akademii.

– Bardzo cieszy fakt, iż pojawia się coraz więcej programów, dzięki którym można pozyskać środki na realizację zadań publicznych związanych z odpowiednim zorganizowaniem czasu dla dzieci i młodzieży w formie aktywnego wypoczynku. Dzięki temu instytucje takie jak nasza Akademia mogą skorzystać z dofinansowania np. na organizację sportowych półkolonii. Raz jeszcze pragnę serdecznie podziękować Marszałkowi Województwa Łódzkiego za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku. – powiedział Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów.

Podpisanie umowy oraz wręczenie symbolicznego czeku z przyznaną dotacją na projekty sportowe, nastąpiło podczas spotkania w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, które odbyło się w miniony piątek w Szkole Podstawowej im. ks. Józefa Baranowicza w Szczercowie. Fundację Akademia GKS Bełchatów reprezentował prezes Szymon Serwa, zaś stronę Urzędu Marszałkowskiego wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – to hasło przyświecające Akademii GKS Bełchatów, która poprzez udział w ww. projektach nieustanne stara się promować i rozwijać zamiłowanie młodych ludzi do uprawiania sportu.

Fot. Anna Frysz / belchatow.naszemiasto.pl

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0