MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Drugie miejsce naszych dziewcząt

Udostępnij:

Drugie miejsce zajęły w finale wojewódzkim kategorii U-10 XXII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dziewczęta reprezentujące naszą Akademię. Za najlepszą zawodniczkę tej grupy wiekowej uznano Nadię Kokocińską.

– Nie ma drugiego takiego turnieju w Polsce jeśli chodzi o konkurencję i poziom trudności. Udział w wojewódzkim finale to wielkie osiągnięcie dla zawodniczek i zawodników, którzy w zmaganiach na poziomie kolejno gmin i powiatów wyróżnili się umiejętnościami, determinacją i talentem – mówi Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. – Co istotne i w pewien sposób symboliczne, tego samego dnia, na tej samej murawie, seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski wybiegnie na mecz Ligi Narodów z Belgią. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie – dodaje.

Dziewczęta rywalizujące w kategorii U-10 pokonały pierwszego dnia zawodów 11:0 SP Uniejów, 3:1 Domaniewice oraz zremisowały 1:1 z LKS MOSiR Sieradz. Te wyniki pozwoliły im na awans do ścisłego finału, który rozegrany w sobotę na murawie nowo otwartego stadionu ŁKS Łódź. W półfinale bełchatowianki wygrały 2:0 z Pogonią Godzianów, a w grze o końcowy sukces jednak przegrały 0:2 z MOSiR Sieradz. Tego dnia nasz zespół reprezentowały Nadia Kokocińska, Hanna Wejman, Izabela Walczak, Barbara Rogozińska, Alicja Grabowiecka oraz gościnnie Julita Jaskułowska (KKS Koluszki).

fot. Łódzki Związek Piłki Nożnej

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0