MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Dwa złote medale w turnieju mikołajkowym

Udostępnij:

W sobotę (10 grudnia) najmłodsi zapaśnicy Akademii GKS Bełchatów wzięli udział w turnieju mikołajkowym, organizowanym przez Atletyczny Klub Sportowy z Piotrkowa Trybunalskiego.

Zawody odbyły się w hali Gminno-Szkolnej w Moszczenicy i były podzielone na roczniki 2011-2013 oraz 2014-2016. Młodsi startowali w mocowaniu (trzy rundy: zabieranie szarfy, wyrywanie piłki i wypychanie), starsi natomiast rywalizowali ze sobą w mini zapasach (standardowe walki zapaśnicze).

Akademię GKS Bełchatów reprezentowało dwóch zawodników: Piotr Janowski i Igor Sałuda. Obaj w swoich kategoriach wygrali wszystkie walki i zdobyli złote medale.

– Chcieliśmy aby zawodnicy poczuli smak zapaśniczej rywalizacji. Kolejne treningi i starty wskażą drogę, którą wspólnie będziemy podążać. Złote medale na szyjach Piotra i Igora świadczą o tym, że były to bardzo dobre zawody w ich wykonaniu. podsumował występ młodych adeptów zapasów trener koordynator Andrzej Olczyk.

W nadchodzącą sobotę (17 grudnia) na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbędzie się turniej mocowania w zapasach najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Swoich sił będą mogły spróbować dzieci urodzone w latach 2011-2016. Celem zawodów będzie popularyzacja sportu zapaśniczego wśród dzieci oraz integracja środowiska zapaśniczego. Otwarcie zawodów i rozpoczęcie rywalizacji zaplanowano na godzinę 11:00.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna