MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Dwucyfrowe zwycięstwo „rezerwistów”

Udostępnij:

Wzmocnione pięcioma nazwiskami z pierwszej drużyny, rezerwy GKS-u odniosły drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej piotrkowskiej KEEZA Klasy B. Tym razem w pokonanym polu zostawili Czartorię Ręczno, aplikując rywalowi aż 11 goli. Po trzy na swoje konto zapisali Damian Michalak i Bartłomiej Trzeboński.

Worek z bramkami rozwiązał się już w 6. minucie po strzale zza „szesnastki” Damiana Michalaka. 120 sekund później mocnego strzału z ostrego kąta spróbował Szymon Sarnik. Piłka po interwencji bramkarza wyszła na rzut rożny. Boczny obrońca „Brunatnych” w 10. minucie dośrodkował w pole karne, gdzie czekał już Mikołaj Krzysztofik, który strzałem głową próbował zaskoczyć Huberta Guziaka. Goście najlepsze okazje w pierwszej połowie mieli z rzutów wolnych. Najpierw w 27. minucie kapitan Czartorii, Adam Wagner uderzył ponad bramką. Z podobnym skutkiem cztery minuty później celował Piotr Lewański. W 33. minucie giekaesiacy wykonywali rzut rożny. Do piłki podszedł Damian Michalak, który zacentrował do Eryka Wiśniewskiego, a młody stoper strzałem głową podwyższył na 2:0. Siedem minut później oglądaliśmy kolejnego gola. Bartłomiej Trzeboński podał na skrzydło do Sarnika, a ten wystawił piłkę Oliwierowi Urbaniakowi, który dopełnił formalności, wpisując się na listę strzelców. W odpowiedzi Czartoria oddała pierwszy celny strzał w światło bramki, lecz próba Patryka Wojtali nie mogła zaskoczyć Bartosza Szelonga. Dwie minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania z drugiej asysty tego dnia cieszył się Sarnik, a z drugiego trafienia – Michalak. „Sarna” podał przed bramkę do środkowego pomocnika, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 4:0.

Chwilę po wznowieniu gry na hat-tricka polował niezwykle aktywny tego dnia Michalak. Ta sztuka 22-latkowi udała się już 120 sekund po gwizdku, kiedy płaskim strzałem przy słupku ponownie wpisał się na listę strzelców. Na kolejne trafienie czekaliśmy tylko dwie minuty. Michalak zagrał na skrzydło do Ochockiego, a ten wrzucił piłkę przed bramkę, gdzie czyhał już Trzeboński. Młody napastnik pewnym strzałem z bliska zdobył już szóstą bramkę tamtego wieczoru. Blisko celu był również chwilę później, kiedy mocnym strzałem przełamał ręce bramkarza, a defensorzy gości ratowali się wybiciem futbolówki sprzed linii. Wprowadzony w przerwie na boisko Aleksander Polujanski ruszył na prawej z piłką i zacentrował w pole karne do Trzebońskiego, który w 56. minucie zaliczył swoje drugie trafienie w tym spotkaniu. W tym momencie było już 7:0 dla GKS-u II. Dwie minuty później honorową bramkę zdobyli przyjezdni. Najpierw strzelał Adam Wagner, a odbitą przez Szelonga piłkę wrzucił do znajdującego się w polu karnym Filipa Wroniszewskiego. Skrzydłowy gości wykorzystał okazję i strzałem głową zdobył gola. W kolejnych minutach do siatki trafiali już wyłącznie biało-zielono-czarni. Na 8:1 podwyższył – po zagraniu Ochockiego – Jakub Mękarski. Trafienie na 9:1 to akcja trio Ochocki – Michalak – Urbaniak. W 76. minucie prawy obrońca posłał piłkę na stronę do środkowego pomocnika, a ten prostopadle wystawił ją koledze z ataku i kolejna bramka stała się faktem. Dziesięć minut przed końcem piłkę przed polem karnym opanował stoper GKS-u, Dmytro Hrynkiv, odważnie wbiegł w „szesnastkę” i silnym uderzeniem podwyższył na 10:1. Kropkę nad „i” minutę przed końcem postawił Trzeboński, kompletując hat-tricka. Rosły snajper otrzymał centrę z prawej strony od Polujanskiego, której nie mógł zmarnować. Ostatnia akcja meczu to kolejny strzał Wagnera z dystansu w ręce Szelonga. Po chwili sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Po tym zwycięstwie i porażce Mazovii z rezerwami Lechii w derbach Tomaszowa Mazowieckiego, druga drużyna „Brunatnych” awansowała na drugie miejsce w tabeli. Do wciąż liderującej Lechii II traci punkt. Za tydzień nasz zespół czeka wyjazd do Januszewic na mecz z tamtejszym LKS-em.

PGE GKS II LUKS Czartoria Ręczno 11:1 (4:0)
Bramki dla GKS-u: Damian Michalak 6 (as. Sebastian Ochocki), Eryk Wiśniewski 33 (as. Damian Michalak), Oliwier Urbaniak 39 (as. Szymon Sarnik), Damian Michalak 43 (as. Szymon Sarnik), Damian Michalak 47 (as. Aleksander Polujanski), Bartłomiej Trzeboński 49 (as. Sebastian Ochocki), Bartłomiej Trzeboński 56 (as. Aleksander Polujanski), Jakub Mękarski 69 (as. Damian Michalak), Oliwier Urbaniak 76 (as. Damian Michalak), Dmytro Hrynkiv 80 (as. Damian Michalak), Bartłomiej Trzeboński 89 (as. Jakub Mękarski)

Skład GKS: Bartosz Szelong – Hubert Tomaszewski (61. Kacper Markiewicz), Eryk Wiśniewski (61. Jakub Kiełbus), Dmytro Hrynkiv, Sebastian Ochocki – Mikołaj Krzysztofik (46. Jakub Mękarski), Dawid Kmiecik, Oliwier Urbaniak, Damian Michalak, Szymon Sarnik (46. Aleksander Polujanski) – Bartłomiej Trzeboński

Trenerzy: Dawid Ciupiński, Adam Konstańczuk, Zygmunt Łuszcz

W pozostałych meczach 11. kolejki KEEZA piotrkowskiej Klasy B padły następujące wyniki:

Lechia Bełchatów – Zjednoczeni Budziszewice 0:1
Ruch Chrzanowice – LKS Atom Januszewice 5:0
LKS Dobryszyce – Luciążanka Przygłów 0:1
Mazovia Tomaszów Maz. – Lechia II Tomaszów Maz. 1:5