MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Dwucyfrówka PGE GKS II

Udostępnij:

25:0 – to bilans bramkowy trzech ostatnich spotkań PGE GKS II Bełchatów. Po zwycięstwach 7:0 z KS Niedośpielin i 6:0 z LKS Lubochnia, bełchatowianie wygrali w sobotę 12:0 z LUKS Gomunice. Zespół rezerw jest najskuteczniejszą drużyną ligi, mając na koncie 117 (!) zdobytych bramek.

Gospodarze rozpoczęli mecz w dziewiątkę i mimo tego osłabienia dzielnie się bronili przed atakami PGE GKS II. Pierwszy gol padł dopiero w 30. minucie, kiedy to Norbert Stefaniak skierował piłkę do siatki po prostopadłym podaniu w pole karne Oskara Przywary. Cztery minuty później było już 2:0, po tym jak Przywara trafił bezpośrednio z rzutu wolnego.

W przerwie trener Adrian Teodorczyk dokonał komplet siedmiu zmian, w tym dając szansę debiutu kolejnemu zawodnikowi z rocznika 2004 – Ernestowi Kurzawie. Ten odwdzięczył się za zaufanie zdobywając dwie bramki oraz dwukrotnie asystując przy golach kolegów. Dodatkowo wraz z nim na placu gry pojawił się drugi 17-latek Szymon Czyżewski, który skompletował hat-tricka i dorzucił dwie asysty. Pełne 90 minut zagrał trzeci reprezentant rocznika 2004, Dawid Woźniakowski.

Ponadto w drugiej połowie meczu na listę strzelców wpisali się Bartłomiej Tomski, Olaf Ossowski, Sebastian Ochocki i Hubert Jakubiec. Swojego gola zdobył również bramkarz „dwójki” Mateusz Wolankiewicz, który pewnie wykorzystał rzut karny w 65. minucie podyktowany za faul na Kurzawie. Po tej dwucyfrówce GKS II ma 117 bramek zdobytych w 32 spotkaniach „okręgówki”, co daje średnią blisko 4 gole na mecz. Było to drugie tak wysokie zwycięstwo bełchatowian. W 12. kolejce pokonali 10:1 Włókniarz Moszczenica.

W środę zespół rezerw zakończy sezon domowym meczem ze Szczerbcem Wolbórz (godz. 18:00). Bez względu na wynik tego spotkania drużyna prowadzona przez duet trenerski Adrian Teodorczyk – Zygmunt Łuszcz zajmie drugie miejsce w tabeli końcowej KEEZA Klasy Okręgowej (gr. Piotrków Tryb.), za liderem z Paradyża. Po 31. kolejkach bełchatowianie mają w dorobku 67 punktów (21 zwycięstw, 4 remisy).

LUKS Gomunice – PGE GKS II Bełchatów 0:12 (0:2)
Bramki dla GKS: Szymon Czyżewski 46., 52. i 71. (as. Ochocki, Tomski, Kurzawa), Ernest Kurzawa 50. i 57. (as. Jakubiec, Ossowski), Norbert Stefaniak 30. (as. Przywara), Oskar Przywara 34. (as. Góralczyk), Mateusz Wolankiewicz 65. (as. Kurzawa), Bartłomiej Tomski 79. (as. Czyżewski), Olaf Ossowski 81. (as. Woźniakowski), Sebastian Ochocki 83. (as. Czyżewski), Hubert Jakubiec 86. (as. Tomski)

PGE GKS II: Komar Kewin (46. Wolankiewicz Mateusz) – Stefaniak Norbert, Trzeboński Jarosław (46. Wenus Stanisław), Jakubiec Hubert, Mizera Kamil (46. Ochocki Sebastian), Przywara Oskar (46. Ossowski Olaf), Góralczyk Jeremiasz (46. Tomski Bartłomiej), Miarka Jakub, Woźniakowski Dawid, Jaszczak Jan (46. Kurzawa Ernest), Kempski Mateusz (46. Czyżewski Szymon)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk, Łuszcz Zygmunt i Sochacki Marcin
Kierownik: Marek Cieślak