MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Dziesiąty domowy sukces GKS II

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów grając w eksperymentalnym składzie pokonał w niedzielnym spotkaniu KEEZA Klasy Okręgowej IKS Inowłódz 4:0. Było to dziesiąte domowe zwycięstwo zespołu rezerw w jedenastym meczu.

Przeciwko ekipie z Inowłodza trener Adrian Teodorczyk postawił na jedenastkę, której średnia wieku wynosiła 19,18 lat. Szansę debiutu w zespole rezerw otrzymali Dawid Kępniak, Dominik Rubajczyk, Jakub Szczepaniak i Dominik Kurzydlak. Dodatkowo po swoich debiutach po raz kolejny „dwójkę” reprezentowali Kacper Rybacki i Maciej Bartkiewicz. Takie roszady wynikały z faktu, że po meczu GKS II rozgrywano spotkanie Ligi Makroregionalnej, w którym wystąpili podstawowi zawodnicy tej drużyny.

Bełchatowianie objęli prowadzenie w 15. minucie. Prowadzenie podwyższyli osiem minut później po celnej główce Kacpra Rybackiego. W drugiej części gry golkiper gości również dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. Najpierw po trafieniu Dominika Kurzydlaka, a wynik ustalił Bartłomiej Trzeboński, dla którego był to drugi gol tego dnia.

Po 20. kolejkach piotrkowskiej Klasy Okręgowej zespół PGE GKS II plasuje się na trzeciej pozycji z dorobkiem 43 punktów (bramki 63-20). Teraz przed górniczą drużyną wyjazd do Opoczna na mecz z tamtejszą Ceramiką. To zaległe spotkanie 18. kolejki. Początek w środę (27 kwietnia) o godz. 17:00.

PGE GKS II Bełchatów – IKS Inowłódz 4:0 (2:0)
Bramki dla GKS: Bartłomiej Trzeboński 15. i 57. (as. Damian Michalak, Dominik Kurzydlak), Kacper Rybacki 23. (as. Dominik Kurzydlak), Dominik Kurzydlak 50. (as. B. Trzeboński)

PGE GKS II: Szymon Malicki – Jakub Szczepaniak, Maciej Bartkiewicz, Dominik Rubajczyk, Dawid Kępniak, Wiktor Korpas, Damian Michalak, Bartłomiej Tomski, Dominik Kurzydlak, Kacper Rybacki, Bartłomiej Trzeboński (76. Jeremiasz Góralczyk)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk, Zygmunt Łuszcz i Marcin Sochacki