MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Dziesięć bramek GKS 2007

Udostępnij:

PGE GKS 2007 Bełchatów wygrał wysoko w środę mecz kontrolny z zespołem Marcinki Kępno.

Cieszymy się z tego zwycięstwa. Ten mecz potwierdził, że jakość gry tego zespołu z każdym sparingiem rośnie. Widać potencjał w tej nowej grupie. Wynika to z tego, że w trwającej przerwie zimowej udało nam się uzupełnić kadrę o 10 nowych zawodników, w tym również z naszego klubu partnerskiego – APN „Funinio” Kolumna. Przyjście tych chłopaków sprawiło, że stworzyła się naturalna konkurencja w kadrze. Do tego nastąpiło również przesunięcie do naszej drużyny wyróżniającego się zawodnika z rocznika 2008, Antoniego Koszura. To chłopak, który został powołany do kadry województwa łódzkiego – opowiada trener GKS 2007, Arkadiusz Tomczyk.

Od początku roku PGE GKS 2007 rozegrał dziesięć meczów kontrolnych. Przed sparingiem z Marcinkami bełchatowianie rywalizowali kolejno z Widzewem Łódź (1:6), Sandecją Nowy Sącz (0:2), Włókniarzem Pabianice (2:2), GKS Katowice (0:10), UKS Piotrcovią Piotrków Tryb. (3:0), KKS Kalisz (0:2), Wartą Sieradz (2:2), Ceramiką Opoczno (9:3) i UKS SMS Łódź (2:2). W sobotę czeka ich domowy sparing z Andrespolią Wiśniowa Góra (I LW).

Początek rundy wiosennej II Ligi Wojewódzkiej C1 (Trampkarz) z udziałem zespołu GKS 2007 zaplanowano na niedzielę 20 marca (godz. 11:00). Tego dnia 15-latkowie zagrają z UKS RAP Radomsko.

PGE GKS 2007 – Marcinki Kępno 10:0 (3:0)
Bramki dla GKS: Batuar 25. (as. Porczyk), Szymczyk 35. (as. Koszur), Follman 43. (as. Koszur), Pawłowski 48. (as. Sadowski), Sadowski 52., Pawłowski 55. (as. Strupczewski), Pawłowski 56. (as. Osuch M.), Osuch M. 65. (as. Sadowski), Kwaśnik 67., Strupczewski 80. (as. Kwaśnik)

PGE GKS 2007:
I połowa: Drechna – Bujakowski, Sokołowski, Gurin-Klupś, Wróblewski, Follman, Koszur, Batuar, Szymczyk, B. Osuch, Porczyk
II połowa: Drechna – Filipczak, Sokołowski (65. Skrobek), Jasiczek, Irzykowski, Kwaśnik, Pawęta (65. Wolankiewicz), M. Osuch, Strupczewski (65. Mielczarek), Pawłowski (75. Pawęta), Sadowski (75. Strupczewski)

Trenerzy: Arkadiusz Tomczyk i Radosław Kozoń