MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Dziesięć zapaśniczych medali w wojewódzkim turnieju dzieci

Udostępnij:

W ostatnich tegorocznych zawodach rangi wojewódzkiej, które w minioną sobotę (16 grudnia) odbyły się w Moszczenicy, nasi młodzi zapaśnicy aż dziesięciokrotnie stawali na podium. Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył Konrad Dąbrowski.

Zawody odbyły się w Gminno-Szkolnej Hali Sportowej przy ul. Spacerowej 15. Swoich sił w mocowaniu próbowały dzieci urodzone w latach 2014-2016. Zawodnicy rywalizowali w dwóch rundach (wyrywania piłki oraz wypychania). W przypadku gdy walka kończyła się remisem, następowała runda decydująca, w której młodzi zapaśnicy wyrywali sobie szarfę.

Wyniki zawodników Akademii GKS:

Konrad Dąbrowski – I miejsce
Hubert Łaski, Tymon Synal – II miejsce
Kajetan Bajer, Ignacy Łagodziński, Arkadiusz Ławski, Tomasz Ostrowski, Daniel Szewczyk, Alan Zarzycki, Antoni Żuberek – III miejsce

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy osiągniętych wyników, ale przede wszystkim odwagi w podjęciu sportowej rywalizacji na matach.

Akademia GKS Bełchatów serdecznie zaprasza do swojej sekcji zapaśniczej dzieci i młodzież (już od 6. roku życia!). Treningi odbywają się w trybunie północnej stadionu przy ul. Sportowej 3 w poniedziałki, wtorki w godzinach 17 – 18:30 oraz w czwartki między 17:15 a 18:45. Więcej informacji bezpośrednio u trenera Andrzeja Olczyka (tel. 505 041 084).

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.