MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Efektowne zwycięstwo juniorów

Udostępnij:

Zawodnicy duetu trenerskiego Michał Sikorski – Mikołaj Grzelak zaprezentowali w sobotę pokaz swoich piłkarskich możliwości, deklasując na własnym boisku zespół Pelikana Łowicz w meczu 3. kolejki I Ligi Wojewódzkiej B1.

Bełchatowianie w starciu z rówieśnikami z Pelikana Łowicz – którzy sezon 2022/23 rozpoczęli od wygranych z RKS Radomsko (3:1) i Wartą Sieradz (4:0) – już po 180 sekundach od pierwszego gwizdka prowadzili 2:0! Autorem obu bramek był Adrian Golec, który po 16. minutach gry miał na swoim koncie klasycznego hat-tricka. W kolejnych minutach na listę strzelców wpisywali się także Antoni Eksman (dwa gole), Aleksy Jóźwik (2), Bartosz Pietruszka (2) i Mikołaj Błaszczyk. Spotkanie zakończyło się imponującym zwycięstwem PGE GKS 10:0, co w meczach na szczeblu wojewódzkim nie zdarza się często. Dla naszych siedemnastolatków była to druga wygrana w sezonie. Rywalizacja w I LW B1 zapowiada się pasjonująco.

Jest o co walczyć, ponieważ drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w tabeli końcowej I Ligi Wojewódzkiej B1, uzyska dla rocznika 2007 prawo do gry w barażach o awans do CLJ U-17. Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w tabeli końcowej po rundzie wiosennej uzyskują prawo do gry w I Lidze Wojewódzkiej A1 w sezonie 2023/24.

Po trzech kolejkach, biało-zielono-czarni (mają jeszcze zaległy mecz z UKS Piotrcovią) w ligowej tabeli zajmują najniższy stopień podium, z bilansem sześciu punktów, dwunastu zdobytych i jednej bramce straconej. Prowadzi Ceramika Opoczno (9 pkt.) przed UKS SMS Łódź (6 pkt.). Już w najbliższą środę (7 września), nasi siedemnastolatkowie wyjadą do Łodzi na mecz z dwunastym w stawce Metalowcem. Początek spotkania na stadionie przy ul. Jachowicza 1 o godzinie 18.

PGE GKS U-17 – Pelikan Łowicz 10:0 (5:0)
Bramki: Adrian Golec 2 (as. Jakub Szczepański), 3 (as. Adam Łaski) i 16 (as. Bartosz Stańdo), Antoni Eksman 19 (as. Adam Łaski) i 48 (as. Aleksy Jóźwik), Aleksy Jóźwik 45 i 90, Bartosz Pietruszka 64 (as. Bartosz Kopański) i 78 (as. Jan Nowak), Mikołaj Błaszczyk 65 (as. Bartosz Pietruszka),

Skład GKS: Michał Jajus (46. Jarosław Nowak) – Jakub Szczepański (46. Damian Przybylski), Filip Kwapiński, Jakub Krawętek, Bartosz Stańdo (58. Skrobek Aleksander) – Adam Łaski (55. Bartosz Kopański), Aleksy Jóźwik, Antoni Eksman, Artiom Syreishchykov (55. Mikołaj Błaszczyk), Marcel Sadziński (58. Nowak Jan) – Adrian Golec (55. Pietruszka Bartosz).

Trenerzy: Michał Sikorski i Mikołaj Grzelak

W pozostałych spotkaniach 3. kolejki I Ligi Wojewódzkiej Juniorów młodszych B1 zanotowano następujące rezultaty:

Warta Sieradz – Metalowiec Łódź 4:0
Boruta Zgierz – UKS Piotrcovia 3:1
Ceramika Opoczno – KS Kutno 8:0
UKS SMS Łódź – Zawisza Rzgów 8:0
RKS Radomsko – Zjednoczeni Stryków 3:3
SAP Andrespolia – AKS SMS II Łódź 1:5
Sokół Aleksandrów Łódzki – Lechia 1923 Tomaszów Maz. 0:0

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0