MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Elbląska victoria GKS U-19 w Lidze Makroregionalnej

Udostępnij:

Zespół juniorów starszych jako pierwszy spośród młodzieżowych drużyn Akademii GKS Bełchatów rozpoczął w 2023 roku walkę o ligowe punkty. Inauguracja wiosennej edycji Ligi Makroregionalnej wypadła bardzo okazale, ponieważ biało-zielono-czarni przywieźli z dalekiego Elbląga komplet punktów.

Punktualnie o godzinie 16:00 sędzia Maciej Godlejewski dał sygnał do rozpoczęcia spotkania. GKS dwukrotnie w tej części gry stawał przed szansą na objęcie prowadzenia, jednak ani Jakubowi Szczepaniakowi po podaniu Adama Łaskiego, ani Maciejowi Bartkiewiczowi nie udało się pokonać bramkarza Olimpii. Swoje okazje na gole mieli również miejscowi, co wynikało głównie z błędów indywidualnych naszych zawodników. Pod koniec pierwszej połowy żółty kartonik obejrzał kapitan Olimpii Marcel Prystupa, co miało swoje konsekwencje po zmianie stron. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Na drugą połowę giekaesiacy wyszli z zupełnie innym nastawieniem i przede wszystkim z wiarą w zwycięstwo. To pozwoliło „Brunatnym” odmienić oblicze spotkania. Już w 48. minucie wynik mógł otworzyć Kuba Szczepaniak, który jednak nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za faul na Filipie Kwietniu. Na szczęście zrehabilitował się 180 sekund później, kiedy wykorzystując błąd obrońcy gospodarzy, próbującego zagrać piłkę do swojego bramkarza, przejął ją i skierował do siatki. W 65. minucie brutalny faul na Bartoszu Wiśniewskim, wspomnianego wcześniej Prystupy spowodował, że Olimpia do końca meczu zmuszona była grać w dziesiątkę. Sędzia ukarał defensora gospodarzy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Podopieczni trenerów Dawida Ciupińskiego, Adama Konstańczuka i Zygmunta Łuszcza kropkę nad „i” postawili w przedłużonym czasie gry. Kacper Frączyk przejął piłkę na środku boiska, prostopadłym podaniem „uruchomił” Piotra Więcławika, który po przebiegnięciu niemal połowy boiska, wykorzystując sytuację „jeden na jeden” z Filipem Tylcem, stojącym w bramce Olimpii, ustalił wynik spotkania na 2:0 dla GKS-u.

– Najważniejsze są trzy punkty. – skwitował po meczu skrzydłowy „Brunatnych”, Adam Łaski.

W 2. kolejce Ligi Makroregionalnej U-19, GKS zmierzy się u siebie z MOSP Białystok, który w pierwszej serii gier uległ w Płocku Wiśle 2:3. Mecz ten rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 14:00. Już teraz serdecznie zapraszamy na trybuny boiska MCS nr 1.

Olimpia Elbląg PGE GKS U-19 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Szczepaniak 51, Piotr Więcławik 90+6

Skład GKS: Kacper Foltyn – Aleksander Polujanski (85. Eryk Wiśniewski), Dima Lutsenko, Maciej Bartkiewicz, Dominik Kurzydlak (46. Hubert Tomaszewski) – Piotr Więcławik, Dawid Kmiecik (46. Grzegorz Tomczyk), Filip Kwiecień (61. Dominik Retkiewicz), Adam Łaski (61. Wiktor Klauz), Jakub Szczepaniak – Bartosz Wiśniewski (67′ Kacper Frączyk).

Żółte kartki: Marcel Prystupa, Filip Tylec, Michał Ruciński – Filip Kwiecień, Wiktor Klauz
Czerwona kartka: Marcel Prystupa 65 (za drugą żółtą)

Trenerzy: Dawid Ciupiński, Adam Konstańczuk, Zygmunt Łuszcz

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0