MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Filip Kazimierczak akademickim mistrzem Polski!

Udostępnij:

Nasz stypendysta, zapaśnik Filip Kazimierczak, został Akademickim Mistrzem Polski w zapasach klasycznych.

Walczący w kat. 87 kg „Kazik” rywalizację w Warszawie rozpoczynał po blisko miesięcznym pobycie na trzech obozach. Ostatnie zgrupowanie szkoleniowe miało miejsce w dniach 17-28 maja br. w Giżycku. – Myślałem, że z tego powodu może mi być ciężko fizycznie, ale na szczęście nic takiego nie miało miejsca – zdradza Filip Kazimierczak.

W pierwszej walce naprzeciw niego stanął Jakub Brzózka (ZUKS Siła Mysłowice). Bełchatowianin wygrał ją 11:3 i zakończył w pierwszej rundzie. – Pierwsze wyjście na matę zawsze jest trudne, ale cieszę się, że udało mi się spokojnie wygrać tę walkę. Było to dobre przetarcie przed kolejnymi potyczkami, gdzie czekali już na mnie bardziej wymagający rywale – opowiada Filip Kazimierczak.

W ćwierćfinale zapaśnik Akademii trafił na wolny los. Tym samym miał już pewne miejsce w półfinale, gdzie przyszło mu walczyć z jego dobrym kolegą – Wojciechem Kańskim (RCSZ Olimpijczyk Radom). – Wiedziałem, że będzie to ciężka walka, która niosła ze sobą podwójny ciężar. Z Wojtkiem wielokrotnie sparowaliśmy w szkole, dlatego też mocno nastawiałem się psychicznie przed tą rywalizacją. Przed jej rozpoczęciem złapałem luz psychiczny, który ułatwił mi późniejsze zwycięstwo – zdradza „Kazik”, który wygrał 3:0. – Prowadziłem już po pierwszej rundzie, dlatego w drugiej musiałem pokazać sędziemu swoją aktywność, bo inaczej mógłbym za pasywność i bronienie prowadzenia trafić do parteru – dodaje.

W finale „Ampów” naprzeciw bełchatowskiego zapaśnika stanął mistrz Polski juniorów, Islam Aliev. Stypendysta Akademii był faworytem tej walki i ze swojej roli wywiązał się znakomicie. – Czułem się silny – przekonuje. Efektem tego było zakończenie boju jeszcze przed czasem, przy wyniku 8:0. Ten sukces cieszy naszego stypendystę, który w przyszły weekend będzie reprezentował Polskę i naszą Akademię w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju UWW Memoriale Władysława Pytlasińskiego.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0