MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Filip pracuje z najlepszymi

Udostępnij:

Filip Kazimierczak, zapaśnik Akademii i nasz stypendysta, w środę zakończył ciężką pracę na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Do górskiego ośrodka „Kazik” przyjechał jako członek kadry narodowej w połowie sierpnia. Tym razem pracował nad formą na rozpoczynający się nowy sezon zmagań o trofea oraz jak najlepszą dyspozycję na Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu klasycznym, które w dniach 10-11 września odbędą się w Kostrzynie.

Każdy dzień pobytu Filipa w stolicy Tatr był wypełniony wytężoną pracą. – Bywały dni nawet z trzema jednostkami treningowymi. Wśród zajęć przeważały te na macie, ale spotykaliśmy się również w siłowni oraz na dworze, kiedy to w planie dnia było bieganie po górach – opowiada zapaśnik naszej Akademii. Miłym przerywnikiem dla uczestników zgrupowania była wizyta brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Tadeusza Michalika.

Cieszę się z każdej możliwości treningów z najlepszymi zapaśnikami Polski, co bez wątpienia umożliwia mi i w dużym stopniu ułatwia dalszy rozwój sportowy – opowiada Kazimierczak, dla którego najważniejszym wydarzeniem są zbliżające się Mistrzostwa Polski. „Kazik” planuje wywalczyć tytuł mistrza kraju, czym poprawiłby ubiegłoroczny wynik, kiedy to zdobył brązowy medal w kategorii olimpijskiej 87 kg.

Przypomnijmy, że Filip Kazimierczak jest beneficjentem utworzonego przez naszą Akademię Funduszu Stypendialnego. Było to możliwe dzięki wsparciu naszego Sponsora Głównego, PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Poprzez Fundusz Akademia chce wspierać i nagradzać swoich podopiecznych. Te środki będą mogły umożliwić im m.in. dalszy rozwój sportowy, udział w zawodach o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej, poprawić codzienną suplementację oraz zakupić indywidualny sprzęt sportowy.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna