MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Finał wojewódzki gry 1×1 z udziałem giekaesiaków

Udostępnij:

Za nami wojewódzki finał turnieju gry 1×1, w którym dziewczęta i chłopcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: 2012, 2013, 2014 i 2015. W zawodach wzięło udział pięciu wychowanków Akademii GKS Bełchatów.

Turniej odbył się w środę (4 października) na obiektach Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego przy ul. Krańcowej 19 i stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Akademię GKS Bełchatów reprezentowali:

  • Nadia Kokocińska (rocznik 2012) – podopieczna trenera Jakuba Ochockiego
  • Szymon Antczak (rocznik 2012) – podopieczny trenera Jakuba Ochockiego
  • Hanna Wejman (rocznik 2013) – podopieczna trenerki Angeliny Łąckiewicz
  • Filip Jaworski (rocznik 2013) – podopieczny trenera Łukasza Majchrowskiego
  • Wojciech Irzykowski (rocznik 2014) – podopieczny trenera Łukasza Majchrowskiego

Nasze dziewczyny stanęły na podium! Nadia Kokocińska zdominowała swoją grupę wygrywając trzy mecze i jeden remisując. W półfinale wygrała 3:2, lecz w finale uległa swojej rywalce 1:2. Była bardzo blisko końcowego tryumfu, ponieważ prowadziła 1:0. Ostatecznie zajęła drugie miejsce w roczniku 2012. Hanna Wejman, która zajęła trzecie w roczniku 2013, po drodze wygrała jedno spotkanie, drugie zremisowała, niestety walkę o finał przegrała 2:4. W meczu o 3. miejsce zwyciężyła 2:1. Najmłodszy z naszych zawodników Wojtek Irzykowski wygrał dwa mecze w grupie i dostał się do ćwierćfinału. Niestety przegrał tam 2:4 z chłopcem, który zajął 3. miejsce w turnieju. Filip Jaworski wygrał jeden mecz w turnieju i niestety nie wyszedł z grupy. Szymon Antczak również wygrał jeden mecz i nie wyszedł z grupy.

Całej piątce serdecznie gratulujemy!

Sponsorem Głównym Akademii GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.