MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

GKS 2006 dwukrotnie wygrywa w Katowicach

Udostępnij:

PGE GKS 2006 Bełchatów rozegrał w środę dwa mecze kontrolne z reprezentacją GKS Katowice. Bełchatowianie wygrali oba spotkania.

Po raz kolejny sztab szkoleniowy rocznika (Bartłomiej Kondracki – Mikołaj Grzelak) dokonał podziału na dwie grupy, które rozegrały 90-minutowe spotkania. W pierwszym giekaesiacy zwyciężyli po przepięknej bramce Mikołaja Błaszczyka, który w 13. minucie zdecydował się na precyzyjny strzał z dystansu. Po tym golu przebieg spotkania był bardzo wyrównany i można uznać to za wartościowy sparing dla tej grupy. W drugim meczu nasi 16-latkowie zdołali aż ośmiokrotnie pokonać katowickiego golkipera. Do przerwy był remis 2:2, a prawdziwy festiwal strzelecki nastąpił w drugie połowie. Wtedy też bełchatowianie jeszcze sześć razy zdołali skierować piłkę do siatki, z czego dwukrotnie uczynił to Aleksander Skrobek.

Dwumecz z GKS-em Katowice był dla nas bardzo ważnym elementem na mapie motorycznej naszej pracy przed rundą wiosenną. Na pierwszym spotkaniu z zespołem 31 stycznia przedstawiłem plan pracy i pomysł jaki mamy na drużynę. Chłopcy od pierwszego dnia wzięli się mocno do pracy i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Widzimy to, jak są zaangażowani i jak świadomie pracują. To są jeszcze młodzi zawodnicy i dalej wielu elementów się uczą. Natomiast ten okres, kiedy zaczną wchodzić do piłki seniorskiej bardzo szybko im minie. Oni muszą sobie zdawać sprawę, że ten czas, który teraz jest w ich życiu to kluczowe chwile, decydujące na jaki poziom w swojej przygodzie mogą zabrnąć. A to już zależy tylko od nich. Cały czas jako sztab szkoleniowy staramy się trzymać ich mocno w ryzach i „chłodzić ” głowy, bo w ich podejściu najważniejsza jest pokora i chęć do ciężkiej pracy. Jeśli tak będą podchodzić do swoich obowiązków, to będą w przyszłości zbierać tego efekty – mówi trener PGE GKS 2006, Bartłomiej Kondracki.

Wcześniej również podzielona kadra rocznika 2006 rozegrała jednocześnie dwa wyjazdowe spotkania kontrolne. Zremisowała w nich 1:1 z Radomiakiem Radom i przegrała 2:4 z Juventusem Bydgoszcz. Jeszcze tydzień wcześniej PGE GKS 2006 wygrał 4:1 w rozgrywanym 120 minut (2×60) spotkaniu towarzyskim ze Stadionem Śląskim Chorzów. Teraz przed tą grupą piątkowy mecz towarzyski z Wisłą Puławy.

GKS Katowice – PGE GKS 2006 0:1 (0:1)
Bramka dla GKS: Błaszczyk 13. (as. Krawętek)

PGE GKS 2006: Jajus – Szczepański, Kwapiński, Krawętek, Łaski (60. Sadziński), Sewerynek (60. Golec A.), Jóźwik, Błaszczyk (75. Eksman), Sadziński (30. Przybylski), Eksman (60. Węglewski), Golec A. (30. Pietruszka)

GKS Katowice – PGE GKS 2006 4:8 (2:2)
Bramki dla GKS: Pazera 13. (as. Syreishchykov), Kopański 23., Syreishchykov 52. (asysta Pazera), Kulka 60. (as. Kaczmarek), Skrobek 67. i 84. (asysta Pazera, Kaczmarek), Kaczmarek 86. (asysta Szymczyk), Szymczyk 89. (as. Kopański)

PGE GKS 2006: Świderski – Domański, Gurin, Kołek (46. Szymczyk), Wróblewski (60. Skrobek), Szymczyk (30. Bujakowski), Syreishchykov, Maciński (80. Kopański), Skrobek (30. Kulka), Pazera, Kopański (46. Kaczmarek)