MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

GKS 2006 pokonuje lidera

Udostępnij:

Za nami bardzo udane dwa dni dla drużyn Akademii. Cieszą wysokie zwycięstwa zespołów z roczników 2004 i 2005 oraz prestiżowy triumf 15-latków.

Cenne zwycięstwo w I Lidze Wojewódzkiej C1 rocznika 2006, który pokonał lidera rozgrywek – Widzew Łódź. Łodzianie prowadzili do przerwy, lecz chęć końcowego zwycięstwa podopiecznych trenera Marcina Węglewskiego pozwoliła na odwrócenie losów spotkania. – Pierwsza połowa to lekka przewaga gości. Celowo oddaliśmy im miejsce na boisku, a sami próbowaliśmy kontrować. Taki styl gry wynikał m.in. z analizy meczu, który rozegraliśmy jesienią. Udawało nam się realizować nasze założenia, ale przez błąd w defensywie straciliśmy bramkę tuż przed przerwą – opowiada Marcin Węglewski, opiekun tego rocznika. – W przerwie zdecydowaliśmy się zmienić taktykę i przeszliśmy na wysoki pressing. Miało to zmusić przeciwnika do szybszego błędu. Ten styl gry przyniósł oczekiwany efekt w postaci dwóch bramek i dominacji na boisku – dodaje.

Wyrównał w 59. minucie Franek Węglewski, który sfinalizował akcję zbudowaną bocznym sektorem boiska. – Cieszę się, że ten gol padł po akcji, którą pilnie ćwiczymy w trakcie treningów – tłumaczy trener. Bramkę na wagę końcowego zwycięstwa w 78. zdobył Adrian Golec, który wyszedł „sam na sam” dzięki precyzyjnemu prostopadłemu podaniu od bocznego obrońcy, z pominięciem drugiej linii. Było to szóste zwycięstwo PGE GKS 2006, który zajmuje drugą pozycję w tabeli, ze stratą czterech punktów do łodzian.

W I Lidze Wojewódzkiej B1 wysoka wiktoria PGE GKS 2004. Bełchatowianie aż 7:0 ograli UKS SMS II Łódź. Hat-trickiem popisał się Damian Woźniakowski, gol mniej zdobył tego dnia Szymon Czyżewski. Sukces o tyle cenniejszy, że po 9. kolejkach giekaesiacy wyprzedzają łodzian o punkt, zajmując drugą lokatę. W II Lidze Wojewódzkiej B2 awans na pierwsze miejsce PGE GKS 2005. Zespół Adama Paluszka pokonał na wyjeździe Lechię Tomaszów Maz. 6:0 i w ten sposób wykorzystał niespodziewany remis z ostatnią w tabeli Concordią Piotrków Tryb. dotychczasowego lidera – Łódzkiej Akademii Futbolu. „Brunatni” mają punkt przewagi nad ŁAFA i dwa nad trzecim Sportingiem Radomsko. W rozgrywkach „Młodzika” dwie pozytywne informacje, którymi są wygrane PGE GKS 2010 nad VIS Gidle i LKS Inowłódz.

I Liga Wojewódzka B1

PGE GKS 2004 – UKS SMS II Łódź 7:0 (2:0)
Bramka dla GKS: 18. i 47. Czyżewski Szymon (as. Sarnik Szymon), 41. Miarka Mateusz, 63., 83. i 87. Woźniakowski Dawid (as. Kurzydlak Dominik), 73. Chachuła Kacper (as. Woźniakowski Dawid)

Skład GKS: Pawlak Bartosz (65. Gogul Konrad), Frączyk Kacper (60. Kępniak Dawid), Szczepaniak Jakub, Rubajczyk Dominik, Kurzydlak Dominik, Żegota Marcel (65. Wrąbel Bartłomiej), Sarnik Szymon (60. Chachuła Kacper), Woźniakowski Dawid, Kurzawa Ernest (65. Kwiecień Filip), Miarka Mateusz (65. Kmiecik Dawid), Czyżewski Szymon (60. Stelmach Igor)

II Liga Wojewódzka B2

Lechia Tomaszów Maz. – PGE GKS 2005 0:6
Bramka dla GKS: 13. Bartosz Wiśniewski, 20. i 48. Oliwier Urbaniak, 51. Eryk Świątek, 68. Wiktor Retkiewicz, 72. Mateusz Książczyk

Skład GKS: Wójcik – Markiewicz, Wiewiórowski, E. Wiśniewski, Świątek, Tomczyk, D. Retkiewicz (75. Kabziński), W. Retkiewicz, Urbaniak (80. Masiarek), Krzysztofik (60. Książczyk), B. Wiśniewski (70. Nowakowski)

▪ I Liga Wojewódzka C1

PGE GKS 2006 – Widzew Łódź 2:1 (0:1)
Bramki dla GKS: 59. Franek Węglewski  (as. Adam Łaski), 78. Adrian Golec (as. Bartek Stańdo)

Skład GKS: Olek Świderski, Oskar Golec, Bartek Stańdo, Kuba Krawętek, Kuba Szczepański, Filip Kwapiński, Alek Jóźwik, Adam Łaski, Bartek Pietruszka, Franek Węglewski, Adrian Golec. Grali również: Michał Jajus, Franek Kołek, Mikołaj Błaszczyk, Olek Skrobek, Jan Nowak, Marcel Urbański, Antek Eksman

Liga Okręgowa D2 gr. 7

VIS Gidle – PGE GKS 2010 1:15
Bramki dla GKS: Pasternak 3, Szymczyk 3, Murzyła 2, Lis 2, Wódka, Zadumiński, Piekarski, Motyl, Chmielewski

Skład GKS: Wódka, Lis, Kwieciński, Zadumiński, Pazera, Piekarski, Motyl, Chmielewski, Pasternak-Murzyła, Szymczyk, Rożentalski