MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

GKS U-12 wystąpił na PGE Narodowym

Udostępnij:

W minioną sobotę (24 września) drużyna naszych młodzików U-12 wystąpiła w prestiżowym Turnieju PGE Junior, rozgrywanym w ramach święta piłki nożnej na Stadionie Narodowym w Warszawie. W rozgrywkach wzięły udział akademie piłkarskie będące pod patronatem Grupy PGE Głównego Sponsora Akademii GKS Bełchatów.

Rok wcześniej w podobnych rozgrywkach zaprezentowali się młodzi adepci futbolu z rocznika 2010, w tym m. in. drużyna Akademii GKS Bełchatów, która pod wodzą trenera Damiana Chojki nie doznała żadnej porażki, wygrywając cztery mecze i dwa remisując. W tym roku do udziału w turnieju zaproszono chłopców z rocznika 2011. Naszą drużynę reprezentowali podopieczni duetu trenerskiego Szymon Lesiakowski – Jacek Kałużny.

W tegorocznym turnieju „PGE Junior” wzięło udział 12 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Grano systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały po 15 minut. Klasyfikacja medalowa nie była prowadzona, ponieważ chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę i integrację. Wszyscy zawodnicy wraz z trenerami zostali obdarowani pamiątkowymi medalami oraz zestawem upominków od sponsora imprezy – Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE GKS U-12 reprezentowali: Marcel Paprocki, Iwo Szymczyk, Tymon Olejnik, Oskar Matyśkiewicz, Jakub Krawczyk, Dawid Urbaniak, Karol Uchroński, Błażej Szczęsny, Konrad Sałaciński, Mikołaj Kozieł, Wiktor Wędzonka i Dawid Gaworski.

Wyniki spotkań z udziałem naszego zespołu:

PGE GKS – Broń Radom (1:2)
Bramka: Karol Uchroński
PGE GKS – PGE FKS Stal Mielec (1:1)
Bramka: Karol Uchroński
PGE GKS – Avia Świdnik (2:1)
Bramki: Karol Uchroński, Dawid Urbaniak
PGE GKS – APN Łomża (3:2)
Bramki: Oskar Matyśkiewicz (2), Konrad Sałaciński
PGE GKS – Widzew Łódź (1:3)
Bramki: Błażej Szczęsny

– Jestem dumny z naszych zawodników, ponieważ potrafili opanować emocje związane z miejscem, w jakim przyszło im grać. Nie da się ukryć, że rywalizacja sportowa w świątyni polskiego futbolu nawet w seniorach wyzwala dreszczyk emocji, więc tym bardziej może on oddziaływać na dzieci i młodzież. Jednak nasi chłopcy nie przestraszyli się ciężaru gatunkowego miejsca, ani tym bardziej swoich boiskowych rywali. W większości meczów byliśmy stroną dominującą. – ocenił trener Szymon Lesiakowski.

Przy okazji uczestnictwa w turnieju młodzi bełchatowianie mieli możliwość zwiedzania wybranych części stadionu, obejrzenia z bliska Pucharu Polski oraz spotkania byłych reprezentantów Polski, m. in. Adama Matyska, Radosława Gilewicza czy Marcina Żewłakowa.

Fot. Akademia GKS Bełchatów / Grupa PGE

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna