MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

GKS U-19 lepszy od Jezioraka

Udostępnij:

PGE GKS U-19 po raz drugi pokonał Jezioraka Iława w rozgrywkach Ligi Makroregionalnej U-19. W niedzielnym meczu wyjazdowym giekaesiacy wygrali 3:1, a dwie z bramek zdobył Marcel Kuśmierek.

W przedostatnim spotkaniu rozgrywek bełchatowianie objęli prowadzenie w 27. minucie po golu Mateusza Kaflowskiego. Dwanaście minut później wynik podwyższył Marcel Kuśmierek. Gospodarze odpowiedzieli bramką kontaktową, ale w 74. drugi gol tego dnia Kuśmierka ustalił końcowy rezultat. Było to jego szóste i siódme trafienie w rozgrywkach makroregionalnych.

Dzięki temu zwycięstwu PGE GKS U-19 zajmie czwarte miejsce w tej rundzie Ligi Makroregionalnej, bez względu na wynik ostatniego meczu z mistrzem rozgrywek, Polonią Warszawa (27 czerwca, godz. 12:00). Bełchatowianie zgromadzili w 13. kolejkach 20 punktów (6 zwycięstw, 2 remisy). Co ciekawe, częściej punktowali na wyjeździe, gdzie ich bilans to 4 wygrane i 3 porażki.

Jeziorak Iława – PGE GKS U-19 Bełchatów 1:3 (0:2)
Bramki dla GKS: Marcel Kuśmierek 39. i 74. (as. Jaszczak, Kaflowski), Mateusz Kaflowski 27. (as. Wenus)

PGE GKS U-19: Wróblewski (46. Wolankiewicz) – Szymczak, Wenus, Pawlak, Sztark, Kłótkowski (76. Kaliszuk), Jaszczak, Tomski, Ossowski, ,Kaflowski (76. Kusiak), Kuśmierek (81. Piechura)

Trener: Adam Konstańczuk