MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

GKS U-19 lepszy od lidera

Udostępnij:

PGE GKS U-19 wygrał w meczu kolejki Ligi Makroregionalnej z Escolą Varsovią Warszawa. Sukces w spotkaniu z niepokonaną dotąd drużyną zapewniła bramka w 12. minucie Mateusza Kempskiego.

Giekaesiacy zagrali przeciwko drużynie ze stolicy w mocnym składzie, wsparci zawodnikami kadry drużyny rezerw. Chęć osiągnięcia korzystnego wyniku była widoczna od pierwszego gwizdka sędziego. Już w 3. minucie minimalnie nad poprzeczką uderzył Mateusz Kempski. 60 sekund później ponownie próbował „Kempes”, ale trafił w bramkarza a dobitka Szymona Sarnika z 20 metrów była już niecelna. W 10. minucie ponownie prawą stroną urwał Oskar Przywara, który w polu karnym zagrał wzdłuż bramki do Szymona Czyżewskiego, ale i tym razem szczęście sprzyjało warszawianom.

Napór PGE GKS U-19 przyniósł upragnione prowadzenie w 12. minucie. Ponownie prawym skrzydłem akcję ofensywną zainicjował Przywara, kończąc ją dokładnym podaniem do Kempskiego, który otworzył wynik meczu. Dziesięć minut po tej akcji z dystansu uderzył Norbert Stefaniak, ale niedużo nad poprzeczką. Po zmianie stron role się odwróciły i to Escola prowadził grę, a gospodarze odpowiadali kontratakami. Jeden z nich, w 77. minucie, mógł zakończyć się drugą bramką. Sarnik złamał z lewego skrzydła wbiegając w pole karne, uderzając szukał długiego słupka, ale niewiele się pomylił. Chwilę potem musiał wykazać się golkiper GKS – Mateusz Wolankiewicz, który ostatecznie zachował czyste konto.

Było to piąte zwycięstwo PGE GKS U-19 w Lidze Makroregionalnej, który po rozegraniu ośmiu spotkań ma na koncie 17 punktów (5 zwycięstw, 2 remisy i porażka). Bełchatowianie jak dotąd mogą pochwalić się kompletem zwycięstw w meczach domowych. W najbliższej serii gier (30.04) o godz. 9:00 giekaesiacy zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

PGE GKS U-19 – Escola Varsovia Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka dla GKS U-19: Mateusz Kempski 12. (as. Oskar Przywara)

PGE GKS U-19: Wolankiewicz – Ochocki, Wenus, J. Trzeboński, Stefaniak – Przywara, Kurzawa, Góralczyk, Sarnik (78. Miarka) – Czyżewski, Kempski

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Marcin Sochacki

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna