MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

GKS U-19 z awansem

Udostępnij:

PGE GKS U-19 w rundzie wiosennej zagra w Lidze Makroregionalnej Juniorów. Ten przywilej to efekt dobrej postawy drużyny w I Lidze Wojewódzkiej A1, gdzie bełchatowianie na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej zajmują drugą lokatę i mają ośmiopunktową przewagę nad trzecim ŁKS Łódź.

Awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów U-19 uzyskają drużyny, które zajmą miejsca 1-2 w tabeli końcowej ligi A1. Wiemy już, że będą to GKS U-19 i Widzew Łódź. Oba zespoły spotkały się ze sobą na boisku w sobotnie przedpołudnie. Lepiej ten mecz rozpoczęli łodzianie, którzy objęli prowadzenie po bramce w 18. minucie. W 78. podwyższyli na 2:0. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, dwukrotnie bramkarza gości pokonał Bartłomiej Rygała. W 89. i 90. minucie pewnym strzałem z bliska udanie finalizował podania swoich kolegów. Warto podkreślić, ze oba gole dzieliło kilkadziesiąt sekund.

Z przebiegu całego spotkania możemy być zadowoleni z wyniku końcowego. Zwłaszcza, że na minutę przed końcem przegrywaliśmy 0:2. Toczyliśmy wyrównany pojedynek przez pełne 90 minut. Należą się brawa za walkę do końca i uratowanie wyniku meczu. Cieszę się, że chłopcy pokazali charakter i odwrócili losy tego meczu – mówi trener Dawid Ciupiński. – Cel, który sobie założyliśmy został zrealizowany już na dwie kolejki przed końcem rundy. Myślę, że z pożytkiem dla całej drużyny i Akademii jest fakt, że zagramy w lidze makroregionalnej. Będziemy tam rywalizować z mocniejszymi drużynami, dzięki czemu będą mogli w dalszym ciągu podnosić swoje umiejętności – dodaje.

Na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej PGE GKS U-19 zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 28 punktów i przewagą 8 „oczek” nad trzecim ŁKS Łódź. Strata do liderującego Widzewa to punkt. Przed bełchatowianami jeszcze spotkania ze Szkółką Piłkarską Sławomira Chałaśkiewicza oraz Andrespolią Wiśniowa Góra.

PGE GKS U-19 – Widzew Łódź 2:2 (0:1)
Bramka dla GKS: Rygała 89. i 90. (as. Woźniakowski i Żegota)

Skład GKS: Wolankiewicz – Bartkiewicz (80. Szczepaniak), Ochocki (46. Frączyk), Kępniak, Rubajczyk, Żegota, Tomski (46. Kurzawa), Kwiecień (46. Chachuła), Kaflowski (46. Sarnik), Miarka (70. Rygała), Woźniakowski

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Adam Paluszek

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0