MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Gol Szymona Piekarskiego w kadrze U-13

Udostępnij:

W drugiej kolejce rozgrywek o Puchar Kazimierza Górskiego reprezentacja ŁZPN U-13 (rocznik 2010) pokonała rówieśników z kadry Świętokrzyskiego ZPN-u 5:0. Istotny wkład w okazały triumf mieli zawodnicy Akademii GKS Bełchatów, Szymon Piekarski i Filip Motyl.

W środowym spotkaniu rozgrywanym na stadionie w Nowinach od pierwszej minuty na boisku pojawił się Filip Motyl, który w poprzednim meczu z kadrą Mazowieckiego ZPN-u (1:1) zanotował asystę. Z kolei Szymon Piekarski – powołany na ten mecz w trybie dodatkowym – zameldował się na placu gry w drugiej połowie. I to właśnie on miał najwięcej powodów do zadowolenia, bowiem w 78. minucie wpisał się na listę strzelców. Nasz zawodnik odważnie wbiegł pomiędzy dwóch obrońców i strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.

Zespół prowadzony przez Marcina Krasnopolskiego i Aleksandra Stańczaka od początku dominował, prowadząc po niespełna 20 minutach gry 2:0. Rywalizacja zakończyła się prawdziwym nokautem i kadra ŁZPN-u wracała do domu z efektownym zwycięstwem.

Świętokrzyski ZPN – Łódzki ZPN U-13 0:5 (0:2)
Bramki: Kacper Drwal 17, Kryspin Tomkowski 18 i 67, Jan Głąb 52, Szymon Piekarski 78

Łódzki ZPN: Mikołaj Ćwikliński (ŁKS Łódź) – Tomasz Kubisiak (Widzew Łódź), Kacper Drwal (ŁKS), Olaf Zuchora (ŁKS), Igor Aleszczerikowski (ŁKS) – Igor Augustyniak (ŁKS), Jan Głąb (Widzew), Filip Motyl (GKS Bełchatów) – Kryspin Tomkowski (ŁKS) oraz Kajetan Rzepan (ŁKS), Alan Kursa, Franciszek Grałek (Stal Niewiadów), Nikodem Kałużny (Ceramika Opoczno), Kacper Jagodziński (Widzew), Tymon Stępniewski (ŁKS), Szymon Piekarski (GKS Bełchatów).