MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Gol Szymona Piekarskiego w kadrze U-13

Udostępnij:

W drugiej kolejce rozgrywek o Puchar Kazimierza Górskiego reprezentacja ŁZPN U-13 (rocznik 2010) pokonała rówieśników z kadry Świętokrzyskiego ZPN-u 5:0. Istotny wkład w okazały triumf mieli zawodnicy Akademii GKS Bełchatów, Szymon Piekarski i Filip Motyl.

W środowym spotkaniu rozgrywanym na stadionie w Nowinach od pierwszej minuty na boisku pojawił się Filip Motyl, który w poprzednim meczu z kadrą Mazowieckiego ZPN-u (1:1) zanotował asystę. Z kolei Szymon Piekarski – powołany na ten mecz w trybie dodatkowym – zameldował się na placu gry w drugiej połowie. I to właśnie on miał najwięcej powodów do zadowolenia, bowiem w 78. minucie wpisał się na listę strzelców. Nasz zawodnik odważnie wbiegł pomiędzy dwóch obrońców i strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.

Zespół prowadzony przez Marcina Krasnopolskiego i Aleksandra Stańczaka od początku dominował, prowadząc po niespełna 20 minutach gry 2:0. Rywalizacja zakończyła się prawdziwym nokautem i kadra ŁZPN-u wracała do domu z efektownym zwycięstwem.

Świętokrzyski ZPN – Łódzki ZPN U-13 0:5 (0:2)
Bramki: Kacper Drwal 17, Kryspin Tomkowski 18 i 67, Jan Głąb 52, Szymon Piekarski 78

Łódzki ZPN: Mikołaj Ćwikliński (ŁKS Łódź) – Tomasz Kubisiak (Widzew Łódź), Kacper Drwal (ŁKS), Olaf Zuchora (ŁKS), Igor Aleszczerikowski (ŁKS) – Igor Augustyniak (ŁKS), Jan Głąb (Widzew), Filip Motyl (GKS Bełchatów) – Kryspin Tomkowski (ŁKS) oraz Kajetan Rzepan (ŁKS), Alan Kursa, Franciszek Grałek (Stal Niewiadów), Nikodem Kałużny (Ceramika Opoczno), Kacper Jagodziński (Widzew), Tymon Stępniewski (ŁKS), Szymon Piekarski (GKS Bełchatów).

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna