MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Grad bramek w meczu juniorów starszych

Udostępnij:

Juniorzy starsi, występujący w I Lidze Wojewódzkiej A1, bezlitośnie rozprawili się w niedzielę z rówieśnikami z LZS Justynów. Bramkarz gości zmuszony był jedenastokrotnie wyciągać piłkę z siatki. Hat-trickiem (w zaledwie cztery minuty!) popisał się Bartosz Kopański, dubletem Bartosz Pietruszka, a po bramce dołożyli jeszcze Jakub Mękarski, Wojciech Sewerynek, Aleksander Skrobek, Dominik Retkiewicz, Jan Nowak i Adam Łaski. Czterokrotnie ostatnim podaniem swoich kolegów obsługiwał Skrobek.

Już w 11. minucie strzał w słupek oddał Bartosz Pietruszka, a po trzech minutach napastnik GKS-u zrehabilitował się wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na Jakubie Mękarskim. Trzy minuty później było już 2:0 po tym, gdy Mękarski skorzystał z podania Aleksandra Skrobka. Na kolejne emocje przyszło kibicom czekać do ostatnich dziesięciu minut tej części gry. Najpierw Pietruszka ponownie trafił w słupek, a po chwili znów się zrehabilitował. Otrzymał piłkę od Mękarskiego, po drodze wymanewrował jeszcze obrońcę rywali, pokonując Krzysztofa Szczukowskiego po raz trzeci. Wynik na 4:0 w 43. minucie podwyższył Wojciech Sewerynek, a asystą w postaci podania za plecy popisał się kapitan GKS U-19, Dominik Retkiewicz.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był względnie spokojny. Gole posypały się po upływie godziny gry. Bełchatowianie w sześć minut czterokrotnie trafiali do bramki gości. W 62. minucie długą piłkę zagrał Jakub Szczepański, a jej adresatem był Bartosz Kopański. Wprowadzony w przerwie napastnik nie zmarnował tej okazji i podwyższył wynik. W odstępie trzech minut Kopański jeszcze dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Najpierw wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, a później podanie z lewego skrzydła. Co ciekawe w obu tych sytuacjach, ostatnie zagranie należało do Aleksandra Skrobka. Sam Skrobek w 68. minucie również umieścił piłkę w siatce, wykorzystując podanie Adama Łaskiego. Za kolejnych pięć minut dziewiątą bramkę w tym spotkaniu zdobył Dominik Retkiewicz. Dwa ostatnie trafienia miały miejsce w samej końcówce. W 86. minucie Łaski z lewej strony „obsłużył” podaniem Jana Nowaka, który został autorem dziesiątego gola. Bramka ustalająca wynik pojedynku na 11:0 po 120 sekundach to już dzieło Łaskiego, korzystającego z piłki zagranej przez Skrobka. Trzecie zwycięstwo z rzędu zapewniło „Brunatnym” awans na 3. miejsce w tabeli I Ligi Wojewódzkiej A1 i zniwelowało stratę do prowadzącego ŁKS-u Łódź do jednego punktu.

Teraz przed GKS U-19 jeden z trudniejszych pojedynków – wyjazdowy mecz z AKS SMS Łódź. Spotkanie zaplanowano na sobotę (7 października) o godzinie 15:00.

GKS U-19 LZS Justynów 11:0 (4:0)
Bramki: Bartosz Pietruszka 14 (karny), Jakub Mękarski 17 (as. Aleksander Skrobek), Bartosz Pietruszka 41, Wojciech Sewerynek 43 (as. Dominik Retkiewicz), Bartosz Kopański 62 (as. Jakub Szczepański), Bartosz Kopański 65 (as. Aleksander Skrobek), Bartosz Kopański 66 (as. Aleksander Skrobek), Aleksander Skrobek 68 (as. Adam Łaski), Dominik Retkiewicz 73 (as. Bartosz Kopański), Jan Nowak 86 (as. Adam Łaski), Adam Łaski 87 (as. Aleksander Skrobek)

GKS U-19: Hubert Gabrysiak – Filip Kwapiński, Jakub Szczepański, Damian Przybylski – Wojciech Sewerynek, Dominik Retkiewicz, Artem Syreishchykov, Aleksander Skrobek – Jakub Mękarski, Wiktor Retkiewicz, Bartosz Pietruszka.
Na zmiany wchodzili: Oskar Krzywdziński, Jan Nowak, Mikołaj Krzysztofik, Bartosz Kopański, Kamil Marciniec, Jerzy Wiśniewski, Adam Łaski.

Trenerzy: Adam Konstańczuk, Dawid Ciupiński

Sędzia: Wojciech Kretek

Pozostałe wyniki 4. kolejki I Ligi Wojewódzkiej Juniorów starszych A1:

UKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – RKS Rzeczyca 3:0
Metalowiec Łódź – AKS SMS Łódź 3:3
UKS SMS Łódź – Salos Róża Kutno 5:3
Kolejarz Łódź – ŁKS Łódź 0:15

Sponsorem Głównym Akademii GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.