MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Grana środa i cztery mecze

Udostępnij:

Piłkarska środa to kolejny sukces naszego rocznika 2008. W dobrym stylu wywalczył on trzy punkty, podobnie jak rok młodsi koledzy. Do szczęścia niewiele zabrakło drużynie PGE GKS 2010.

PGE GKS 2008 wygrał piąte kolejne spotkanie w Lidze Okręgowej D1 (gr. 5). Podopieczni trenera Radosława Kozonia byli tym razem lepsi od Włókniarza Zelów, zwyciężając w meczu wyjazdowym 3:1. Wynik spotkania już w 5. minucie otworzył Kacper Papuga, który trafił do siatki także kwadrans później. W 52. minucie z gola cieszył się Fabian Gembicki.

PGE GKS 2009 poszedł za ciosem i po wysokim zwycięstwie nad Astorią Szczerców w 8. kolejce Ligi Okręgowej D2 (gr. 6) pokonał Grabkę Grabica 7:1. Hat-trickiem popisał się Piotr Domagała. Było to piąte zwycięstwo w szóstym spotkaniu naszych dwunastolatków.

Za to rocznik 2010 zremisował swój mecz z GUKS Gorzkowice, co dla obu drużyn było pierwszym podziałem punktów w trwającej rundzie. Goście już na początku meczu objęli prowadzenie, ale giekaesiacy wyrównali jeszcze przed przerwą. W drugiej części gry bełchatowianie dążyli do zdobycia kolejnej bramki, jednak zabrakło skuteczności. Po czterech kolejkach bełchatowianie mają na koncie 7 punktów. Z kolei w Łodzi mecz towarzyski rozegrali nasi dziewięciolatkowie, którzy zmierzyli się z rówieśnikami z ŁKS.

Liga Okręgowa D1 gr. 5

Włókniarz Zelów – PGE GKS 2008 1:3 (0:2)
Bramki dla GKS: 5., 20. Kacper Papuga ( as. Fabian Gembicki, Antoni Koszur ), 52. Fabian Gembicki

Skład GKS: Mateusz Wilk, Daniel Pawlak, Mikołaj Pawełoszek, Szymon Polek, Franciszek Pietrzak, Antoni Koszur, Rafał Matysiak, Filip Koszela, Fabian Gembicki, Kacper Papuga, Bartosz Bryk, Kacper Gala, Patryk Kępiński, Bronisław Masapust

Liga Okręgowa D2 gr. 6

Grabka Grabica – PGE GKS 2009 1:7
Bramki dla GKS: Domagała 3, Martyniak, Gradowski, Wojtala, Kościelny

Skład GKS: Domagała Piotr, Szulc Jakub, Gradowski Aleksander, Ciachorowski Oskar, Woszczyk Kacper, Wesołowski Szymon, Wolańczyk Sebastian, Wojtala Igor, Szczepanik Adrian, Wesołowski Szymon, Świątek Igor, Kościelny Piotr, Martyniak Maciej, Cyran Filip.

Liga Okręgowa D2 gr. 7

PGE GKS 2010 – GUKS Gorzkowice 1:1
Bramka dla GKS: Pasternak

Skład GKS: Wódka, Lis, Zadumiński, Motyl, Kwieciński, Rożentalski, Piekarski, Pasternak, Murzyła- Pazera, Szymczyk, Kozieł, Krawczyk, Olejnik

▪ Sparing

ŁKS Łódź – PGE GKS 2012

Kadra GKS: Górecki Michał, Paradecki Wiktor, Siewiera Alan, Sońta Mateusz, Antczak Szymon, Gołąb Jakub, Marjan Jakub, Kwiatek Karol oraz Kwaśniewski Tymon, Sęk Adam (zawodnicy testowani z AP Soccer Bełchatów)