MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Hat-trick Sionkowskiego

Udostępnij:

Pewne zwycięstwo PGE GKS II Bełchatów w niedzielnym spotkaniu KEEZA Klasy Okręgowej. Trzy z czterech bramek dla naszych rezerw zdobył wracający po kontuzji Kacper Sionkowski.

Wynik lepszy niż gra. Mecz był pod naszą kontrolą, ale długo mieliśmy problem żeby go zamknąć i móc zrobić zmiany, tak żeby dać odpocząć niektórym zawodnikom – wyjaśnia trener GKS II, Adrian Teodorczyk. Wynik meczu otworzył w 18. minucie przepięknym uderzeniem z okolic 20 metra Kacper Sionkowski. – Cieszy nas fakt, że „Sionek” wraca do pełnej sprawności po urazie, którego doznał na początku miesiąca, w spotkaniu z KS Paradyż – dodaje szkoleniowiec.

Głód bramek młodego napastnika był na tyle duży, że jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Gol na 4:0 to celna główka Huberta Jakubca po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymona Łapińskiego. Było to szóste wiosenne zwycięstwo PGE GKS II, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli KEEZA Klasy Okręgowej, ze stratą punktu do liderującego KS Paradyż.

Teraz przed górniczą „dwójką” pierwszy z czerwcowych maratonów, kiedy to w przeciągu 9 dni rozegra cztery spotkania. W najbliższy czwartek (3 czerwca, godz. 11:00) bełchatowianie zagrają w meczu domowym z liderem rundy wiosennej, Polonią Gorzędów. „Poloniści” wygrali sześć z dziewięciu spotkań w tym roku, dodatkowo zachowując czyste konto w pięciu ostatnich meczach (wiosną stracili tylko cztery bramki). Za to w sobotę rezerwy skonfrontują się byłym IV-ligowcem, Stalą Niewiadów.

PGE GKS II Bełchatów – Grabka Grabica 4:0 (1:0)
Bramki dla GKS: 18., 53. i 76. Sionkowski Kacper (as. Kaflowski Mateusz, Łapiński Szymon, Winsztal Patryk), 90. Jakubiec Hubert (as. Łapiński Szymon)

Żółta kartka: Kaflowski Mateusz

PGE GKS II: Komar Kewin (76. Wolankiewicz Mateusz) – Stefaniak Norbert, Jakubiec Hubert, Trzeboński Jarosław, Staszak Jakub (46. Mizera Kamil), Przywara Oskar, Góralczyk Jeremiasz (76. Tomski Bartłomiej), Kaflowski Mateusz (46. Jaszczak Jan), Łapiński Szymon, Sionkowski Kacper, Winsztal Patryk

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz
Kierownik: Marek Cieślak

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna