MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Inauguracyjny remis GKS U-19

Udostępnij:

Po zaciętym spotkaniu PGE GKS U-19 zremisował 3:3 (1:2) z Escolą Varsovią Warszawa w spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną Ligi Makroregionalnej U-19. Tego dnia bełchatowianie trzykrotnie odrabiali straty, by bramkę wyrównującą zdobyć w doliczonym czasie gry.

Gospodarze po raz pierwszy pokonali Mateusza Wolankiewicza w 20. minucie spotkania. Giekaesiacy odpowiedzieli bardzo szybko, bo już 120 sekund później Kacper Sionkowski po raz pierwszy posłał piłkę obok warszawskiego golkipera. Po upływie dziesięciu minut ponownie lepsi o gola byli piłkarze Escoli. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie a w drugiej odsłonie meczu kibicie w dalszym ciągu obserwowali zacięte spotkanie. W 58. minucie Bartłomiej Trzeboński wykorzystując podanie „Sionka” wyrównał stan rywalizacji. Warszawianie raz jeszcze wyszli na prowadzenie, po tym jak w 65. minucie ponownie zdołali pokonać dobrze dysponowanego bramkarze naszej drużyny. Gdy wydawało się, że gospodarze będą mogli cieszyć się ze zwycięstwa, Mateusz Kempski swoim podaniem otworzył szansę na trafienie Sionkowskiemu. 19-letni zawodnik zachował zimną krew i po raz drugi tego dnia mógł cieszyć się z bramki, która dała wyrównanie i ligowy punkt.

To był ciężki mecz, w którym dominowała walka i obserwowaliśmy dużo gry w środku pola. Warto podkreślić, że trzykrotnie umiejętnie odrabialiśmy straty, które jednak następowały po niepotrzebnie traconych bramkach, swoistych prezentach dla przeciwnika – opisuje krótko opiekun zespołu, trener Dawid Ciupiński. W spotkaniu 2. kolejki Ligi Makroregionalnej PGE GKS U-19 zagra u siebie z Jagiellonią Białystok (13 marca, godz. 12:00).

Escola Varsovia Warszawa – PGE GKS U-19 3:3 (2:1)
Bramki dla GKS U-19: Kacper Sionkowski 22. i 92. (as. Kempski), Bartłomiej Trzeboński 58. (as. Sionkowski)

PGE GKS U-19: Wolankiewicz – Kępniak, Wenus, Trzeboński Jarosław , Stefaniak (75′ Kurzydlak), Sarnik (60. Żegota), Góralczyk, Kurzawa (60. Tomski), Trzeboński Bartłomiej (82. Miarka), Sionkowski, Kempski

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Adam Paluszek

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna