MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

IV miejsce rocznika 2010 w turnieju „Wrocław Winter Cup”

Udostępnij:

W ostatni weekend lutego drużyna młodzików z rocznika 2010 Akademii GKS Bełchatów, wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju „Wrocław Winter Cup”. W pierwszym dniu zmagań nasz zespół przystąpił do rywalizacji grupowej, która decydowała o stopniu rywalizacji kolejnego dnia. Nadmienić należy, że w zawodach rywalizowało 28 drużyn!

Turniejowy maraton meczowy „Brunatni” rozpoczęli od dwóch minimalnych porażek po 0:1 ze Śląskiem Wrocław i Polonią-Stal Świdnica, obu przypadkach tracąc bramkę w ostatnich minutach meczu. Od trzeciego spotkania chłopcy wzięli się ostro do pracy i cztery kolejne starcia rozstrzygnęli na swoją korzyść, zdobywając łącznie jedenaście bramek i nie tracąc przy tym żadnej. Dzięki temu zajęli w grupie drugie miejsce i w niedzielny poranek mogli przystąpić do rywalizacji w grupie „Champions” o miejsce 1-6 w turnieju.

GKS Bełchatów – AP Śląsk Wrocław A 0:1
GKS Bełchatów – MKS Polonia-Stal Świdnica 0:1
GKS Bełchatów – MKS Warta Międzychód 3:0

Gole: Tomasz Sobolewski (3)
GKS Bełchatów Znicz Pruszków 2:0
Gole: Tomasz Sobolewski, Bartosz Terkalski
GKS Bełchatów – Vilnius FA White 2:0
Gole: Bartosz Terkalski, Filip Murzyła
GKS Bełchatów – AP Kotwica Kołobrzeg 4:0
Gole: Filip Murzyła, Tomasz Sobolewski, Miłosz Salon, Szymon Piekarski

W niedzielę podopieczni trenera Damiana Chojki i Marcina Szymaka rywalizowali z pięcioma najlepszymi zespołami całego turnieju. Po bardzo dobrych meczach, twardej walce i ciągłej wymianie „ciosów” z rywalami, zajęli ostatecznie czwarte miejsce, na co złożyły się następujące wyniki rywalizacji:

GKS Bełchatów – Śląsk Wrocław B 1:3
Gol: Tomasz Sobolewski
GKS Bełchatów – Dragon Pomorze 1:0
Gole: Bartosz Terkalski
GKS Bełchatów – Vilnius FA Black 0:2
GKS Bełchatów – Parasol Wrocław A 2:1
Gole: Miłosz Salon, Patryk Paradowski
GKS Bełchatów – Śląsk Wrocław A 0:2

W nagrodę cała drużyna uhonorowana została pamiątkowymi medalami i prosto z turnieju cały zespół wraz z trenerami przeniósł się na stadion Śląska Wrocław, by z wysokości trybun obejrzeć mecz 22. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem a Lechem Poznań. Po tych wszystkich wrażeniach, zmęczona, lecz zadowolona z wyniku i poturniejowych atrakcji ekipa biało-zielono-czarnych udała się w drogę powrotną.

Skład GKS-u, który wywalczył IV miejsce w turnieju: Antoni Kupiec, Allan Wódka, Igor Krakowski, Miłosz Salon, Filip Pitek, Bartosz Terkalski, Filip Murzyła, Szymon Piekarski, Filip Motyl, Tomasz Sobolewski, Patryk Paradowski, Marcin Lis.

Dziękujemy za głośny doping licznej grupie rodziców, która wspierała nasz zespół podczas turnieju!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0